Nuolatinė ekspozicija buvo atidaryta 2010 m. gruodžio 21 d. Jos plotas - 260 kv. m., ekspozicija pritaikyta skirtingiems lankytojų poreikiams, ją patogu apžiūrėti įvairaus amžiaus žmonėms, taip pat ir turintiems negalią lankytojams.
Pagrindinė informacija pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis. Įdiegta daugiakalbė audiogidų sistema su nešiojamaisiais elektroniniais prietaisais, turinčiais jautrius liečiamuosius ekranus, ekskursijai po muziejų leidžiama pasirinkti ir kitą kalbą.
Daugiakalbiai audiogidai / gidai gestų kalba |
E. biblioteka |
Patogu apžiūrėti žmonėms su negalia |
Muziejus aprūpintas kompiuteriniais terminalais su specialiomis programomis, specialiai orientuota interneto prieiga, teminiais, mokomaisiais ir dokumentiniais filmais, žaidimais, prezentacijomis, virtualiomis ekspozicijomis. Daug dėmesio skirta ir ekonominiam švietimui skatinti ir propaguoti. Vizualūs Pinigų muziejaus grafiniai sprendimai, meno kūrinių integravimas, įvairūs interaktyvieji įrankiai, vaizdo, garso ir šviesos efektai pasitelkti ne tik sudominti lankytoją ir suteikti jam žinių, bet ir padėti jas kaupti, įtvirtinti, skatinti gilintis, savarankiškai interpretuoti ir ieškoti atsakymų.
Muziejuje yra penkios ekspozicijų salės: Pinigų istorijos, Bankininkystės istorijos, Šiuolaikinių pinigų, Lietuvos pinigų, Parodų ir edukacijos.