BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Bankininkystės istorija

 

Bankininkystės istorijos salėje supažindinama su bankinių operacijų užuomazgomis, pirmaisiais viduramžių luominiais, centriniais ir akciniais komerciniais bankais. Parodoma bankininkystės raida Lietuvoje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų, atskleidžiamas Lietuvos banko vaidmuo vykdant 1922 m. pinigų reformą, stabilizuojant šalies finansų ir kredito rinką pasaulinės ūkio krizės metais, nušviečiamas nacionalinės bankininkystės žlugimas 1940 m. sovietams okupavus Lietuvą. Laikotarpis iliustruojamas unikaliais eksponatais: knyga „Lietuvos bankas. Aukso depozitai užsienyje“, kurioje suregistruotos visos valstybės turėtos aukso atsargos, Lietuvos banko kasininko baldais ir darbo priemonėmis. Eksponuojami XIX a. pab.–XX a. I p. vertybiniai popieriai: obligacijos, akcijos, paskolų, įkaito lakštai ir t. t.

Išsami informacija apie tarpukario Lietuvos banko veiklą vykdant pinigų emisiją, kaupiant užsienio valiutos ir aukso atsargas, skatinant ūkio plėtrą pateikiama terminale su virtualia ekspozicija „Pinigai Lietuvoje 1914–1945“. Valandos trukmės vaizdo pasakojimas suskirstytas į penkis teminius skyrius su poskyriais. Virtualios ekspozicijos tekstas ir rodoma vaizdinė medžiaga atskleidžia politinę, ekonominę ir finansinę situaciją Lietuvoje nuo Pirmojo pasaulinio karo pradžios ir valstybės atkūrimo iki sovietinės okupacijos ir Antrojo pasaulinio karo pabaigos.

Salės ekspozicija baigiama temomis, skirtomis Antrajam pasauliniam karui ir okupacijoms, 1945–1990 m. sovietinei finansų ir kredito sistemai.

Atnaujinta: 2021-12-28