BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


 

2007 m. gruodžio 18 d. istoriniuose Lietuvos banko rūmuose Kaune atidaryta Lietuvos banko Pinigų muziejaus ekspozicija.

Pinigų muziejaus ekspozicijoje Kaune rodomas ilgas šalies finansų ir bankininkystės raidos laikotarpis: pirmųjų lietuviškų pinigų – sidabro lydinių – atsiradimas XIII a., Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės monetos, kredito įstaigų kūrimasis Kaune XIX a. antrojoje pusėje–XX a. pradžioje, Lietuvos banko įsteigimas ir nacionalinės pinigų sistemos sukūrimas, jos sunaikinimas sovietinės okupacijos metu ir Nepriklausomybę atkūrusios valstybės finansų sistemos kūrimas. Ekspozicijoje išryškinamas Kauno kaip finansų centro vaidmuo Nepriklausomos Lietuvos gyvenime 1918–1940 m.

Lankytojai gali pamatyti unikalias muziejines vertybes – pinigų gamybos priemones, į apyvartą neišleistų monetų projektus, bandinius, kasdiene atsiskaitymo ir mokėjimo priemone netapusius banknotus ir kitus vertingus eksponatus, susijusius su tarpukario ir šių dienų Lietuvos banko veikla. Ekspozicija baigiama Lietuvos banko išleistomis kolekcinėmis monetomis.