Čia laukia netikėtumas. Priartėjus prie tarpukariu Lietuvos banke naudoto telefono, jis netikėtai suskamba ir užsidega užrašas „Prašome pakelti ragelį“. Jį pakėlus pasigirsta Lietuvos banko valdybos pirmininko sveikinimas ir kvietimas apžiūrėti muziejų.
Šiuolaikinių pinigų salėje eksponuojami pasaulio pinigai supažindina lankytojus su šiandien įvairiose valstybėse naudojamais banknotais ir monetomis. Į specialius stalčius sudėtus banknotus lankytojas gali apžiūrėti tik ištraukęs stalčių su pasirinktos valstybės pavadinimu. Stalčiai specialiais davikliais sujungti su kompiuterine programa, kuri aktyvuoja ekraną vaizdo sienoje ir joje pateikia įvairią papildomą informaciją apie pasirinktą valstybę – jos politinę santvarką, plotą, gyventojų skaičių, vienam gyventojui tenkantį BVP, visus dabar galiojančius apyvartinių banknotų ir monetų nominalus, kitus ekonominius ir finansinius duomenis.
Šioje salėje daug dėmesio skirta Lietuvos bankui – centriniam Lietuvos Respublikos bankui. Vitrinose išdėstyti eksponatai pasakoja apie šiuolaikinių lietuviškų pinigų gamybą, jų gamybos priemones, skirtingų gamintojų taikytus technologinius sprendimus, eksponuojami į apyvartą neišleistų banknotų pavyzdžiai. Salėje esantys plakatai nušviečia Lietuvos banko istoriją nuo jo įsteigimo 1990 m. iki šių dienų, nueitą kelią prisijungiant prie Europos centrinių bankų sistemos ir žingsnius įsivedant bendrąją Europos Sąjungos valiutą eurą. Kompiuteriniuose terminaluose lankytojai gali rasti išsamią informaciją apie Lietuvos banko funkcijas, susipažinti su banknotų apsaugos priemonėmis ir čia pat UV detektoriumi pasitikrinti savo turimą banknotą.