BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Lietuvos pinigai

 

Lietuvos pinigų salėje sumontuoti baldai su aštuoniais vertikaliai judančiais automatiniais transporteriais. Kiekviename iš jų yra po trisdešimt plastikinių plokštelių su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Lietuvos Respublikos ir kitų kraštų monetomis, cirkuliavusiomis mūsų krašte. Lankytojas mygtuku pats gali reguliuoti plokštelių su monetomis žiūrėjimo aukštį, papildomu mygtuku pakelti arba nuleisti didinamąjį stiklą ir apžiūrėti net smulkiausius monetos elementus. Stacionariuose stenduose eksponuojamos Lietuvos Respublikos kolekcinės (proginės) monetos, o dvidešimtyje ištraukiamų stendų išdėstyti banknotai, naudoti mūsų krašte nuo XVIII a. pab. iki šių dienų.

Salės plakatuose išryškinti du Lietuvos pinigų leidimo etapai – Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje ir Lietuvos Respublikoje, o televizoriaus ekrane nuolat rodomi dokumentiniai filmai apie lietuviškų monetų ir banknotų kūrimą.

Atnaujinta: 2021-12-28