Pirmajame litų projektų kūrimo konkurse buvo kuriami litų banknotų bei monetų projektai. Banknotų kūrimo patirties nebuvo, o dizaino ir apsaugos reikalavimai buvo aukšti, todėl dailininkams nebuvo lengva. Šiek tiek lengviau buvo kurti monetas. Bent jau iš pradžių reikalauta pateikti tik grafinius piešinius be sudėtingų ornamentų ar apsaugos požymių. Monetų kūrimo konkurse dalyvavo keturiolika dailininkų ir, nors monetų kūrimo procesas buvo gerokai lengvesnis nei banknotų, o projektų pateikta neblogų, komisija nei banknotų, nei monetų kūrėjams pirmajame konkurse pirmosios vietos neskyrė. Antrąją premiją gavo Petras Garška, o trečiąją pasidalijo Jolanta Balkevičienė ir Antanas Žukauskas.
P. Garškos projektas tapo vėliau suprojektuotų ir nukaldintų monetų pagrindu. Šiuose projektuose panaudoti idėjiniai tarpukario monetų motyvai. Tiesa, jie perdaryti ir sumoderninti (pvz., augalų piešinius pakeitė apibendrinti varpų motyvai, kuriais įrėminti mažųjų nominalų skaitmenys). Tik aversas liko toks, koks ir prieškariu (skulptoriaus Juozo Zikaro kurtas Vytis). Monetos pradėtos kaldinti 1992 m. Tada ir kilo mintis, kad, be centų, galėtų būti kaldinama ir metalinių litų. Nuspręsta kaldinti 1, 2 ir 5 litų nominalo monetas. Vėl kreiptasi į P. Garšką. Kadangi litų monetos konkurso metu nebuvo kuriamos, autorius turėjo litus kurti iš naujo.
Petras Henrikas Garška (g. 1933 m.)

Nuo 1984 m. – Lietuvos medalių parodų, nuo 1986 m. – Baltijos šalių medalių trienalių dalyvis. Jo medalių turi Lietuvos ir užsienio muziejai.
Gavęs užsakymą kalti lietuviškas centų ir litų monetas, pats kūrė jų puansonus ir su savadarbiu mechaniniu presu kalė pirmuosius monetų bandinius. 1992 m. oficialiai tapo pirmuoju Lietuvos monetų kalyklos dizaineriu. 1993 m. sukūrė ir pirmąją lietuvišką kolekcinę monetą – 10 litų, skirtą S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą šešiasdešimtmečiui paminėti.
Vėlesnių laidų monetos
Išleidus į apyvartą išspausdintus naujus 1, 2 ir 5 litų banknotus, pradėtos išimti iš apyvartos 1991 m. laidos 1, 2 ir 5 litų monetos, nes jų padirbinėjimas kėlė nerimą jau pirmaisiais mėnesiais tik įvedus litą. Todėl iš viso beveik 120 mln. vienetų šių monetų tiražo į apyvartą buvo išleista mažiau kaip 18 mln. vienetų, arba tik 15 procentų, nukaldintų monetų. Iki 1996 m. senosios 1, 2 ir 5 litų monetos buvo išimtos iš apyvartos ir nustojo cirkuliuoti, liko tik šių nominalų banknotai. Nuspręsta išleisti naujo pavyzdžio monetas. Uždarame konkurse dalyvauti pakviesti penki žinomi dailininkai – skulptoriai Algirdas Bosas, Rytas Jonas Belevičius, Rimantas Eidėjus, Antanas Olbutas ir Antanas Žukauskas. Po dviejų etapų nugalėjo A. Žukauskas, jam ir patikėta kurti monetas. Jis sukūrė monetų reversą. Monetų aversą (Vytį) kūrė dailininkas Arvydas Každailis.
Antanas Žukauskas (1939–2022 m.)
.jpeg)
Antanas Žukauskas buvo įvairių žanrų kūrėjas, reikšmingų monumentų, paminklų, dekoratyvinių skulptūrų, interjerų, mažosios plastikos, skulptūrinių portretų, koliažų, instaliacijų kūrėjas. Kuria nuo 1964 m., nuolat dalyvavo parodose, projektuose, konkursuose, simpoziumuose Lietuvoje ir svetur. Jo kūrinių turi įvairūs Lietuvos ir užsienio muziejai.
A. Žukauskas laimėjo ne tik litų monetų, bet ir lietuviškų eurų monetų nacionalinės pusės – Vyčio projektų konkursą (surengtas 2004 m.).
Už nuopelnus Lietuvos Respublikai apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi (2004 m.) ir Lietuvos banko Padėkos raštu (2004 m.).
Arvydas Každailis (g. 1939 m.)
.jpg)
1999 m. metais gavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5 laipsnio ordiną, o 2002 m. apdovanotas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premija už ofortų ciklą „Prūsijos žemės kronika“.
Brolis Aloyzas Každailis (1943–2018 m.) – Lietuvos istorikas, muziejininkas, prozininkas, Lietuvos jūrų muziejaus pirmasis vadovas.