Ne vienas susimąstome, kaip sutaupyti pinigų, išsaugoti turimus ar užsidirbti jų dar daugiau. Šiais laikais galimybių yra įvairių: taupymas, planavimas, investavimas, atsakingas skolinimasis ir t. t. Vis dėlto dabar vasara ir labai rimtų piniginių planų kurti turbūt nesinori. Tad pažvelkime į viską linksmiau. Gal pinigų gali padėti pagausinti prietarai?
Pasaulyje egzistuoja begalė prietarų, kurių žmonės laikosi, tikėdamiesi daugiau uždirbti ar išlaikyti turimus pinigus. Na štai kad ir Lietuvoje yra tikima, kad padėta ant žemės rankinė „išneš“ pinigus iš namų, o pinigai ateis, jei jus, pavyzdžiui, „pažymės paukštis“. Šių prietarų laikosi ir kitų šalių gyventojai. O štai dar keletas prietarų pavyzdžių:
• Lietuvoje pavasarį išgirdus kukuojant gegutę daugelis ieško pinigų savo kišenėse. Tikima, kad tai padės atnešti turtų. Panašus paprotys egzistuoja Pietų Amerikoje. Tik čia pinigus rankoje laikyti patariama gruodžio 31 d. – kai laikrodis išmuša dvylika ir ateina naujieji metai, pinigai būtinai turi būti žmogaus rankoje – tuomet turtingi bus visi ateinantieji metai.
• Jei namuose aptinkate vorą, jokiu būdu jo nežudykite. Juk esate girdėję, kad vorai atneša laimę. Panašiai yra tikima ir Jungtinėje Karalystėje bei kai kuriose kitose šalyse. Tiesa, aptikti voro namuose neužtenka, jis turėtų būti jūsų kišenėje. Todėl, suradę vorą, jį pagaukite ir įsidėkite į kišenę. Ten jis jums „priaus turtų“.
• Daugelis girdėjote frazę „užšaldyti pinigus“. Ji retai vartojama tiesiogine prasme. Vis dėlto JAV galima aptikti ir tiesioginį šios frazės vartojimo atvejį. Mat čia egzistuoja įdomus paprotys, sakykime, humoristinis praktinis patarimas – savo kredito kortelę panardinkite į vandenį ir įdėkite į šaldymo kamerą. Netrukus kortelė atsidurs ledo luite. O belaukdami, kol ledas ištirps, jūs tikrai turite šansą persigalvoti ir atsisakyti nereikalingų pirkinių.
• Ko gero, visi žinome, kad laikyti unitazo dangtį tualete uždarytą yra ir mandagu, ir higieniška. Bet ar susimąstėme, kad šis geras įprotis gali būti susijęs su pinigais? Rytų Azijoje tuo niekas nesistebi. Šalyse, kur fengšui filosofija yra kasdienybė, uždarytas unitazas irgi turi didelę reikšmę. Pagal šią filosofiją vanduo turi ypatingą reikšmę. Jis yra laikomas vienu galingiausiu elementu Žemėje. Todėl šiuolaikiniai fengšui specialitai pataria unitazo dangtį uždaryti, kad išliktų vandens energija. Mat, jai išėjus, išeis ir pinigai...
• Lotyniškas terminas Zamioculcas zamiifolia vargu ar daugeliui ką nors primena. Bet jei pasakome „pinigų medis“, visi prisimena augalą žaliais mėsingais lapais, kurį dažnai dovanojame kitiems linkėdami praturtėti. Tai ir yra lotyniškas šio augalo pavadinimas. Tačiau sąvoka „pinigų medis“ Velse turi kitą prasmę. Čia esančiame Portmeiriono kaime galioja paprotys į nuvirtusius medžius įkalti monetą. Tikima, kad tai padės praturtėti. Šiandien ne tik Velse, bet ir visoje Didžiojoje Britanijoje galima aptikti rąstgalių, nuo viršaus iki apačios prikaltų monetų.
• Lietuvoje ir kitose Europos šalyse dažnai laimingu yra laikomas skaičius septyni (galbūt dėl to ir mes dalijames būtent septyniais papročiais). O štai Kinijoje, Japonijoje milžinišką reikšmę turi skaičius 8. Jis asocijuojasi su turtu ir pinigais. Todėl, jei Lietuvoje namuose mes dažnai matome pakabintą pasagą, kuri turėtų atnešti laimę, Azijos šalyse ant sienos dažnai yra kabinamas skaičius 8.
• Kad statybos būtų sėkmingos, statybininkai Lietuvoje užbaigę stogą, jį papuošia vainiku. Vakarų Europoje prieš parduodant namą, prie jo pamatų yra užkasama... šv. Juozapo statulėlė! Kodėl taip yra? Šv. Juozapas yra laikomas namų ir šeimos globėju. Pasakojama, kad viduramžiais vienuolės užkasdavo šv. Juozapo statulėlę, kad ši padėtų joms įrengti vienuolyną. Šiais laikais, jei norite namą pelningai parduoti, padarykite tą patį.
Prietarais galite tikėti, galite ne. Bet atsiminkite, kad aitvarai pinigų atneša labai retai. Labiau padeda atsakingas elgesys su jais. Todėl, norėdami turėti daugiau pinigų, nusispjaukite per petį, pasiraitokite rankoves ir dirbkite, galvokite, mąstykite. Ir pinigų visada turėsite.