BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Vilniuje:

[[#ex]]

Priešmokyklinio amžiaus vaikams

Iš kur atsirado pinigai?

Ekskursijoje-pamokėlėje vaikams žaismingai ir linksmai pasakojama, kas yra pinigai, iš kur jie atsirado ir kokie pinigai buvo senovėje. Vaikai ne tik klausysis įdomių istorijų apie pinigus, bet ir patys galės nusikalti savo pinigėlį, pasisverti ir sužinoti, kiek jie būtų verti, jei būtų pagaminti iš aukso.

Registracija


Moksleiviams

Susipažinkime su pinigais!

Ekskursijoje-pamokoje moksleiviams žaismingai ir linksmai pasakojama, kas yra pinigai, iš kur jie atsirado ir kokie pinigai buvo senovėje. Moksleiviai ne tik klausysis įdomių istorijų apie pinigus, bet ir patys dalyvaus procese, galės nusikalti savo pinigėlį, pasisverti ir sužinoti, kiek jie būtų verti, jei būtų pagaminti iš tikro aukso.

Registracija


Suaugusiesiems

Kelionė po pinigų pasaulį

Kokie buvo pirmieji pinigai žmonijos istorijoje? Kaip seniau buvo baudžiami pinigų klastotojai? Kiek kainuotumėte, jei būtumėte auksinis? O kaip atrodytumėte ant popierinio banknoto? Atsakymus į šiuos klausimus ir dar daug neįtikėtinų dalykų iš pinigų ir bankų pasaulio atrasite šioje pažintinėje ekskursijoje, apžiūrėsite visą muziejaus ekspoziciją, išbandysite interaktyviąsias muziejaus pramogas, gausite suvenyrų.

Registracija

[[#ex]]

Kaune:

[[#ex]]

Moksleiviams

Lietuvos banko rūmų paslaptys

Moksleiviai kartu su gidu pasivaikščios po istorinius beveik šimtmetį skaičiuojančius Lietuvos banko rūmus. Vaikai ne tik išvys įspūdingus pastato interjerus, bet ir turės galimybę prisiliesti prie tris tonas sveriančių banko saugyklos durų, pasėdėti banko valdytojo krėsle, pasivažinėti vienu seniausių liftų Kaune. Dalyvaudami ekskursijoje vaikai susipažins ne tik su Lietuvos banko, bet ir Lietuvos istorija ir sužinos daug naujo.

Registracija

Kelionė per Lietuvos pinigų istoriją

Kuo atsiskaitinėdavo mūsų protėviai? O kuo tėveliai, seneliai ar proseneliai? Ekskursijoje vaikai praleis laiką Lietuvos banko Pinigų muziejaus ekspozicijoje, esančioje istoriniuose rūmuose Kaune. Pinigų muziejaus gidas supažindins su Lietuvos pinigų ir bankininkystės istorija. Kaip atrodė pirmieji pinigai Lietuvoje? Kas buvo vaizduojama ant šimtamečių litų monetų ir banknotų? Ant kurių lietuviškų pinigų galėjome matyti nupieštus miško žvėris? Moksleiviai atras atsakymus į šiuos klausimus ir dar daug įdomių dalykų iš Lietuvos istorijos.

Registracija


Suaugusiesiems

Pasivaikščiojimas po istorinius Lietuvos banko rūmus

Šioje ekskursijoje kartu su gidu pasivaikščiosite po vieną įspūdingiausių tarpukario Lietuvos pastatų. 1928 m. duris atvėrusiuose Lietuvos banko rūmuose iki šiandien išlikęs autentiškas tų laikų interjeras. Turėsite galimybę susipažinti su banko sukaupta meno kolekcija, apžiūrėti net tris tonas sveriančias banko saugyklos duris, pasivažinėti vienu seniausių liftų Kaune, apsilankyti pirmojo Lietuvos ministro pirmininko Augustino Voldemaro 8 kambarių bute ir atrasti daug naujo.

Registracija

Lietuvos pinigų istorija

Ekskursijoje turėsite galimybę su gidu apžiūrėti Lietuvos banko Pinigų muziejaus ekspoziciją, esančią istoriniuose banko rūmuose Kaune. Joje pristatoma Lietuvos pinigų istorija nuo seniausių laikų iki šiandien. Daugiausiai dėmesio yra skiriama tarpukario Lietuvos pinigų sistemoje. Ekskursijoje sužinosite kaip galėjo būti pavadinti mūsų pinigai prieš šimtą metų, kas vaizduojama ant senųjų litų banknotų ir monetų, kas buvo ant banko darbuotojų darbo stalo ir dar daug įdomių dalykų iš Lietuvos bankininkystės, pinigų, o ir pačios Lietuvos istorijos.

Registracija

[[#ex]]