BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


PINIGAI KARIKATŪROJE II. PINIGAI KEIČIASI, HUMORAS LIEKA

Spausdinti

Dailininkų sąjungos galerija (Vokiečių g. 2, Vilnius)

Pinigų muziejus, artėjant euro įvedimui Lietuvoje, organizavo karikatūrų parodą-konkursą „Pinigai keičiasi, humoras lieka“, skirtą atsisveikinimui su nacionaline valiuta litu. Karikatūrų konkurse galėjo dalyvauti visi: ir profesionalūs dailininkai, ir neprofesionalūs autoriai. Kiekvienas konkurso dalyvis galėjo pateikti iki 6 darbų, nupieštų ant popieriaus arba sukurtų skaitmeninėmis piešimo programomis. Pagrindiniai vertinimo kriterijai buvo darbų meninis lygis, stiliaus individualumas, estetiškumas, idėjos originalumas ir išraiškingas humoristinis, satyriškas arba ironiškas jų turinys. Vertinimo komisijai 27 autoriai pateikė 134 darbus. Atidarymo metu paskelbti konkurso laureatai. Daugiausia dailininkų atstovavo didiesiems Lietuvos miestams Vilniui ir Kaunui, po keletą darbų pateikė dailininkai iš Klaipėdos, Varėnos, Skuodo r. ir kt. Komisija, sudaryta iš konkurso ir parodos organizatorių – Lietuvos banko Pinigų muziejaus ir Nacionalinės karikatūristų asociacijos „Humor Sapiens“ – atstovų, išrinko tris geriausių darbų autorius, jiems atiteko Lietuvos banko įsteigti prizai. Pirmąją vietą pelnė Gintaras Jocius, antrąją – Ilja Bereznickas, trečiąją – Šarūnas Jakštas. Paskatinamieji prizai skirti Jonui Varnui, Justinai Puidokaitei ir Gintautui Stankevičiui. 

Paroda „Pinigai karikatūroje II“ – jau antroji Lietuvos banko Pinigų muziejaus kartu su karikatūristų bendruomene surengta paroda apie pinigus. Pirmoji įvyko 2000 m. Joje dalyvavo 22 autoriai, pateikę daugiau kaip 100 karikatūrų ir satyrinės plastikos darbų.

Parodos katalogas

Laikinos