BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


LIETUVOS RESPUBLIKOS 1918–1940 METŲ ISTORIJOS FRAGMENTAI

Spausdinti

Parodoje svarbiausias dėmesys skirtas valstybės atkūrimo pradžiai, lietuvių tautinio atgimimo simboliu laikomam dr. Jonui Basanavičiui, Lietuvos valstybės prezidentams, kariuomenei, Lietuvos banko įsteigimui, Klaipėdos krašto prijungimui, Vytauto Didžiojo asmenybės įamžinimui, 1933 m. Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžiui per Atlantą ir 1940 m. įvykdytai Lietuvos okupacijai. Kovose už Lietuvos laisvę 1919–1920 m. žuvo daugiau kaip 1 400 karių, beveik 3 000 buvo sužeista. Už parodytą narsumą kovos lauke kariai buvo apdovanoti Vyčio Kryžiumi.

Parodoje eksponuoti įvairių laidų Vyčio Kryžiai, pulkininko Aleksandro Plechavičiaus  apdovanojimai ir kitos unikalios istorinės vertybės: 1927 m. išsiuvinėtas Vytis, Garliavos savanorių vėliava, 3-iojo artilerijos pulko dovana, padaryta iš patrankos gilzės, Lietuvos Prezidentui Antanui Smetonai.

Paroda parengta iš Pinigų muziejaus fondų ir iš privačių Eugenijaus Ivanausko, Zigfrido Jankausko ir Viliaus Kavaliausko rinkinių.

Parodos lankstinukas

Laikinos
Atnaujinta: 2021-12-31