BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


(In)cognitus. Vladui Stašinskui – 150

Spausdinti
Lakoniškai pristatyti Vladą Stašinską (1874–1944) būtų gana sunku. Mat į klausimą, kas jis buvo, esama skirtingų atsakymų, nelygu, kas klausia.

Dažniausiai prisimenamas kaip vienas iškiliausių tarpukario Lietuvos teisės specialistų, V. Stašinskas paliko savo pėdsaką įvairiose srityse ir daug kur buvo pirmasis ar vienas iš jų. Jis – vienas pirmųjų lietuvių deputatų Rusijos imperijos dūmoje, pirmasis vidaus reikalų ministras, pirmasis Prisiekusiųjų advokatų tarybos pirmininkas, antrasis Lietuvos banko valdytojas. Toks įspūdingas profesinio gyvenimo aprašymas itin kontrastavo su kuklia V. Stašinsko asmenybe, nuolat besirūpinusia savo šeimos gerove.



Šios V. Stašinsko charakteristikos – viso labo kelios ryškios jo biografijos detalės, iš kurių susidedančiame paveiksle netrūksta baltų vietų, kurių visiškai paslėpti negali nei atmintis, nei istoriniai tyrimai. Ši Pinigų muziejaus paroda – bandymas sudėlioti V. Stašinsko gyvenimo dėlionę iš negausiai išlikusių įvairių jo nuotrupų, atskleidžiant jo kaip teisininko, politiko ir bankininko indėlį į Lietuvos istoriją, nepamirštant ir nuo pašalinių akių saugoto asmeninio gyvenimo.

Parodos kuratoriai: Tomas Vaitkus, Karolis Tumelis

Parodos architektūra ir dizainas: Povilas Vincentas Jankūnas

Parodos įrengimas: UAB „Menų kalvė“

Partneriai: Vlado Stašinsko šeima, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Ąžuolyno biblioteka, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, Lietuvos valstybės istorijos archyvas, Lietuvos centrinis valstybės archyvas, Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvos jūrų muziejus, Biržų krašto muziejus „Sėla“, Kėdainių krašto muziejus, Lietuvos advokatūra, advokatas Zenonas Kerutis 

Parodą galėsite aplankyti nuo 2024 m. spalio 10 d. iki  2025 m. spalio 11 d.

Parodos lankstinukas