BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Vokiečių okupaciniai pinigai – reichsmarkės

Spausdinti
2016-02-20

1941 m. birželio 22 d. Vokietijai pradėjus karą su Sovietų Sąjunga, vokiečių kariuomenė įžengė ir į Lietuvą. Červoncus, rublius ir kapeikas pakeitė vokiški pinigai – 6 nominalų reichsmarkės, kurios buvo vienodos visoms okupuotoms šalims.

Jas leido Vyriausioji reicho kredito kasų valdyba. Šie pinigai skyrėsi nuo Reichsbanko markių, kurie buvo apyvartoje Vokietijos teritorijoje. Kariškiai ir valdininkai, vykdavę iš okupuotų kraštų, privalėjo išleisti reichsmarkes. Už jas būdavo perkamos prekės ir gabenamos į Vokietiją. Taip per pinigų politiką Vokietija apiplėšinėjo okupuotus kraštus. Be reichsmarkių, Lietuvoje cirkuliavo ir nedidelių nominalų Veimaro Respublikos, Trečiojo Reicho ir Sovietų Sąjungos monetos. Vėliau, dėl metalo trūkumo karo reikmėms, okupacinės valdžios nurodymu jos buvo išimtos iš apyvartos.