BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Virtuali paskaita Pinigų muziejuje

Spausdinti
2022-04-08

Šiais metais Lietuvos bankas mini savo šimto metų gimtadienį. 1922 m. spalio 2 d. jis pradėjo savo veiklą, cirkuliuoti pradėjo ir pirmoji nepriklausomos Lietuvos Respublikos valiuta – litas. Šia proga Pinigų muziejus šiais metais rengia keturias virtualias paskaitas, skirtas turtingai Lietuvos banko ir su juo susijusių asmenybių istorijai pristatyti. 


Balandžio 14 d. kviečiame į pirmąją šio ciklo paskaitą, joje bus pasakojama apie tai, kada, kokiomis aplinkybės bankas kūrėsi, kaip jam pavyko išsaugoti lito stabilumą ir su kokiais iššūkiais jis susidūrė.

Kaip galėjo vadintis pirmieji Lietuvos pinigai? Kokios buvo tarpukario banko funkcijos? Kokie žymūs dailininkai kūrė pirmuosius litus? Apie tai ir dar daugiau – nemokamoje virtualioje paskaitoje balandžio 14 d., ketvirtadienį, 17.15 val.

Prisijungimo nuoroda 


 

Pinigų muziejuje