BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Vasario 16 d. kviečiame užsukti į Pinigų muziejų!

Spausdinti

Šiais metais Pinigų muziejus ir vėl dalyvauja vasario 16 d.  renginyje Valstybingumo maršrutai „Geltona. Žalia. Raudona“. Muziejuje kviečiame lankytis nuo 11 iki 18 val. ir gauti naujų nepakartojamų patirčių!

Renginio „Kelionė per atgimstančios Lietuvos pinigų istoriją“ metu kviečiame atvykti ir susipažinti su Lietuvos pinigų, bankų ir juos kūrusių asmenybių po 1918 m. istorija. Juk nacionalinė valiuta nemažiau svarbi ir už valstybinę vėliavą, ir už himną, ir už kalbą, o lietuviški bankai svariai prisidėjo prie Lietuvos ekonominio ir politinio stiprėjimo, juk juose dirbo ir ne vienas vasario 16 Nepriklausomybės akto signataras! Žiūrėkite filmus, klausykitės paskaitos, dalyvaukite viktorinoje.

Apsilankę muziejuje, gausite klausimyną, ieškokite atsakymų muziejaus erdvėse ir gausite prizų!

Renginio programa.

12 – 13.30 val. paskaita “101 istorija apie lietuviškus pinigus ir bankus”

Kaip atrodė pirmieji nepriklausomos Lietuvos pinigai ir kaip jie vadinosi? Kada įkurtas pirmasis nepriklausomos Lietuvos bankas? Kiek kainavo sviestas tarpukariu? Kurie Nepriklausomybės akto signatarai buvo ir bankininkai?Tai tik keli klausimai, į kuriuos bus atsakyta šioje paskaitoje. Be įdomių faktų apie tarpukario bankus ir pinigus, daug sužinosite ir apie tarpukario Lietuvos gyvenimą.

13.30 – 15 val. Filmo „Zikaras. Laisvės paminklo kūrėjas“ premjera (I seansas)

15 – 16.30 val. Filmo „Zikaras. Laisvės paminklo kūrėjas“ premjera (II seansas)

Skulptorius Juozas Zikaras yra vienas iškiliausių Lietuvos menininkų, palikęs itin svarbius darbus Lietuvos valstybingumo kūrimo istorijoje, bet ir lietuviškų pinigų kūrėjas.

Filmas tarsi suvertas ant Kauno Juozo Zikaro memorialinio muziejaus vadovės Rasos Ruibienės charizmatiško pasakojimo, kurį praturtina istorikų, menininkų, visuomenės veikėjų  mintys, dokumentiniai kadrai iš kelionės Zikaro pėdsakais ir šių dienų jaunimo pamąstymai apie laisvę.

Filmas sukurtas 2018 metais.

Režisierius Linas Mikuta.


16.30 – 17.30 val. Interaktyvi viktorina “Įdomios tarpukario istorijos”

Viktorinoje galės dalyvauti kiekvienas, tiesiog reikės turėti išmanųjį telefoną ir atsakyti į klausimus apie tarpukario pinigus ir bankus. Geriausiai pasirodę bus apdovanoti vertingais Pinigų muziejaus prizais.

Pinigų muziejuje
Atnaujinta: 2021-07-07