BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Tarpukario litų banknotai. 1924 m.

Spausdinti
2015-09-23

1924 m. apyvartoje labai padaugėjus pinigų, Lietuvos bankas, siekdamas palengvinti mokėjimus ir atsiskaitymus, nutarė išleisti didesnio nominalo – 500 ir 1000 litų – banknotus. Generalinės tarybos posėdyje buvo nuspręsta juos spausdinti pagal Viliaus Jomanto ir Adomo Galdiko parengtus projektus.

Lietuvos bankui paskelbus banknotų spausdinimo konkursą, pasiūlymus pateikė žinomiausios pasaulio firmos ir spaustuvės – American Banknote Co. (JAV), Andreas Haase (Čekoslovakija), Bradbury, Wilkinson & Co. Ltd. (Anglija). Pastaroji ir laimėjo užsakymą spausdinti naujuosius banknotus. Lietuvos bankas kėlė reikalavimą – kuo geriau apsaugoti banknotus nuo klastojimo, todėl jiems spausdinti buvo naudotas ,,piniginis“ popierius su vandenženkliais, spalvotais plaušeliais ir sudėtingu spalvotu pagrindo piešiniu. Vėliau šių banknotų popieriuje vienoje iš pusių buvo ,,įausta“ saugančioji vertikali 20 mm skersmens raudonų ir mėlynų šilko siūlelių juostelė. Apyvartoje 500 litų banknotai pasirodė 1925 m. rugsėjo 28 d., o 1000 litų – kitų metų vasario 23 d.

   

 

Tai įdomu!