BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Švęskime Muziejų naktį kartu!

Spausdinti

Tarptautinė muziejų taryba (ICOM) kasmet inicijuoja Tarptautinės muziejų dienos (gegužės 20 d.) renginius. Nuo 2005 m. rengiama tarptautinė muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“, į kurią įsijungė ir Lietuvos muziejai. Akcijos tikslas – parodyti muziejaus eksponatus naktį, kai paprastai muziejai nedirba, bei supažindinti su muziejais įvairių bendruomenių narius. Tą dieną organizuojami renginiai lankytojams nemokami.

2017 m. „Muziejų nakties“ Lietuvoje tema – „Muziejai ir nepatogios istorijos: kalbėti apie tai, kas nutylima“.

Pinigų muziejus taip pat dalyvaus šventėje. Kviečiame jus apsilankyti specialioje Muziejų nakties programoje „Pinigų muziejus: nenutylėtos istorijos“. Bus atskleistos paslaptys  ne tik apie pinigus ir bankus, bet ir Lietuvos istoriją. Galėsite dalyvauti paskaitose – viktorinose, kuriose galėsite laimėti vertingų prizų, žiūrėti filmus, susipažinti su interaktyvia ir modernia Pinigų muziejaus ekspozicija,  gauti smagių Pinigų muziejaus suvenyrų.  Renginys vyks visą dieną, todėl nuobodžiauti neteks.

Programa:

13 – 18 val. Pinigų muziejaus kinoteatras. Bus rodomi filmai apie Lietuvos pinigų istoriją, kuriuos pažiūrėję susipažinsite su lietuviškų pinigų istorija nuo seniausių laikų iki mūsų dienų. Sužinosite: kuris kunigaikštis pirmasis ėmė kaldinti lietuviškas monetas, kaip buvo nuspręsta, ką reikėtų vaizduoti ant lietuviškų banknotų, kodėl žymių Lietuvos asmenų portretai yra dešinėje pusėje, o ne per vidurį... ir dar daug negirdėtų ir be galo įdomių dalykų!

Filmai:

  • „Lietuvos pinigai 1914 – 1945 m.“.
  • „Iš lito istorijos. Banknotai“ (rež. R. Šilinis, 2000.
  • „Iš lito istorijos. Monetos“ (rež. R. Šilinis, 2000).

18 val. Paskaita – viktorina  „Atskleistos Lietuvos bankininkystės paslaptys“. Paskaitoje  ne tik atrasite daug įdomių dalykų, apie bankus Lietuvoje, Lietuvos banko istoriją ir veiklą, bet ir atrasite daug įdomių istorinių paslapčių iš praeities kasdienybės ir garsių Lietuvos žmonių gyvenimo. Paskaitos metu taip bus užduodami sukti klausimai, kuriuos atsakę, laimėsite vertingų prizų.

20 val. Paskaita – viktorina „ Lietuviškų pinigų kelias“. Paskaitoje bus atskleista daug negirdėtų faktų iš lietuviškų pinigų istorijos, nuo tada, kai pinigai dar buvo prekės iki šiandien kasdieną naudojamų eurų. Kuris lietuviškas pinigas pats brangiausias? Kaip galėjo vadintis lietuviški pinigai? Kokia yra banknotų atvaizdų istorija? Kaip galėjo atrodyti litai? .. Ir dar daug netikėtų paslapčių ir atradimų sužinosite išklausę paskaitą. Jos metu vyks ir  viktorina. Protingiausieji bus apdovanoti vertingais prizais.

22 – 24 val. Pinigų muziejaus kinoteatras.

Pinigų muziejuje
Atnaujinta: 2021-06-30