Šalia įprastos apžvalginės ekskursijos, parengėmė dar dvi temas: „Lietuvos pinigų istorija: nuo gintaro iki euro“ ir „Viskas apie bankus ir ne tik...“. Taigi iš viso dabar siūlome jums tris temines ekskursijas. Trumpai apie jas.
„Apžvalginė ekskursija: kelionė per pinigų pasaulį“. Kokie buvo pirmieji pinigai žmonijos istorijoje? Kaip seniau buvo baudžiami pinigų klastotojai? Kiek kainuotumėte, jei būtumėte auksinis? O kaip atrodytumėte ant popierinio banknoto? Atsakymus į šiuos klausimus ir dar daug neįtikėtinų dalykų iš pinigų ir bankų pasaulio atrasite šioje pažintinėje Pinigų muziejaus ekskursijoje, kurioje apžiūrėsite visą muziejaus ekspoziciją, išbandysite interaktyvias muziejaus pramogas, gausite suvenyrų. (Rekomenduojama pirmą kartą lankantis muziejuje).
„Lietuvos pinigų istorija: nuo gintaro iki euro“. Šioje ekskursijoje lankytojai supažindinami su lietuviškų pinigų istorija nuo tų laikų, kai pinigai dar buvo prekės, iki šiandien Lietuvoje cirkuliuojančių eurų. Kiek skirtingų pavadinimų pinigų buvo Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje? Kaip norėta pavadinti mūsų litą? Kaip ant 500 talonų atsidūrė vilkas ir koks žmogus turėjo būti vaizduojamas ant 1000 litų banknoto? Ekskursijoje ne tik rasite atsakymus į šiuos ir kitus klausimus, bet ir pamatysite centų piramidę įrašytą į Gineso rekordų knygą, 3 milijonus litų, nusikalsite suvenyrinę monetą bei atrasite daug naujo. (Rekomenduojama tiems, kurie muziejuje jau buvo, bet nori dar geriau pažinti Lietuvos pinigus).
„Viskas apie bankus ir ne tik...“. Ekskursijoje apžvelgiama bankininkystės istorija nuo bankų užuomazgų iki jų susiformavimo bei vystymosi. Daug dėmesio skiriama Lietuvos bankininkystės istorijai. Ekskursijoje sužinosite: iš kokio žodžio kilo žodis bankas? Koks bankas seniausias pasaulyje? Kaip kūrėsi Lietuvos bankas ir kaip keitėsi jo funkcijos Lietuvai tapus euro zonos nare? Gausite atsakymus ir į šiuos ir į daugelį kitų klausimų. Be bankų istorijos sužinosite daug įdomių dalykų iš praeities žmonių kasdienybės, smagių nutikimų iš Tarpukario Lietuvos, gausite vertingų Pinigų muziejaus suvenyrų. (Rekomenduojama tiems, kurie muziejuje jau buvo, bet nori dar geriau pažinti bankus).