1876 m. liepos 27 d. gimė garsus lietuvių tapytojas, skulptorius, pedagogas Kajetonas Sklėrius (1876–1932). Jis buvo moderniosios akvarelinės tapybos pradininkas Lietuvoje. Sukūrė nemažai vertingų dailės darbų. Menininkas kūrė ir skulptūras (pvz., poeto ir kunigo Antano Strazdo, gydytojo ir visuomenės veikėjo Jono Basanavičiaus, savo motinos portretus-bareljefus ir pan.).
Daug menininko darbų yra saugoma muziejuose arba privačiose kolekcijose, todėl nėra paprasta juos apžiūrėti. Bet pačią didžiausią K. Sklėriaus sukurtą skulptūrinę kompoziciją mes galime pamatyti labai paprastai ir, beje, nemokamai. Tereikia apsilankyti Kaune. 1928 m. čia duris atvėrė vienas moderniausių ir gražiausių to meto Kauno pastatų – Lietuvos banko rūmai (Maironio g. 25). Neoklasicistinio stiliaus rūmai pasižymėjo prabanga, juose buvo gausu garsių tarpukario menininkų sukurtų kūrinių, kuriuos galime pamatyti ir šiandien. Ant pastato fasado matome K. Sklėriaus sukurtą alegorinę skulptūrinę kompoziciją, vaizduojančią du vyrus ir dvi moteris, viduryje puikuojasi skydas su vyčiu ir Gediminaičių stulpais. Skulptūrinė grupė – vyrų ir moterų figūros su atitinkamais darbo įrankiais bei gaminiais – alegoriškai perteikia žemės ūkio, pramonės ir karybos temas.
Kviečiame apsilankyti Lietuvos banko rūmuose Kaune ir pasigrožėti ne tik neoklasicistinio stiliaus architektūra, bet ir reikšmingu tarpukario Lietuvos menininkų palikimu.