BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Pirmasis bankomatas Lietuvoje

Spausdinti
2016-02-23

1990 m. Lietuvai atgavus nepriklausomybę netrukus šalyje atsirado ir tai, ko iki to laiko nebuvo. Banko mokėjimo kortelės ir bankomatai.

1993 m. tuometinis AB "Vilniaus bankas" (šiandien SEB) išdavė pirmąją Lietuvoje tarptautinio mokėjimo kortelę (jos sąskaita buvo tvarkoma tik doleriais). Vėliau kortelės buvo išduodamos ir privatiems asmenims bei įmonėms. 1995 m. tame pačiame banke įrengtas ir pirmasis Lietuvoje bankomatas. Tiesa, išdavė jis tik vieno nominalo (50 lt) banknotus.
Tiek su mokėjimo kortelėmis tiek su bankomatais Lietuva dėl okupacijos gerokai vėlavo. Pirmasis bankomatas įrengtas Londone dar 1967 m., o pirmoji magnetinė kortelė išduota 1969 m. Niujorke.
Šiandien Lietuvoje veikia per 1200 bankomatų, o išduota beveik 4 mln. mokėjimo kortelių (taigi, daugiau nei yra gyventojų).
Pirmosios kortelės ir pirmasis bankomatas yra eksponuojami Lietuvos banko Pinigų muziejuje!

Tai įdomu!