BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Pinigų muziejus švenčia naujos ekspozicijos dešimtmetį

Spausdinti
2020-12-21

2010 m. gruodžio 21 d. buvo atidaryta nauja, moderni Lietuvos banko Pinigų muziejaus ekspozicija. Paminėkime šią progą!

Minint šeštąsias Lito įvedimo metines 1999 m. birželio 25 d. Lietuvos banko muziejus (nuo 2010 m. – Pinigų muziejus) pirmą kartą atvėrė duris visuomenei. Ši data laikoma oficialia muziejaus atidarymo data. Muziejaus darbuotojai niekuomet nestokojo naujų ir originalių idėjų, todėl labai greitai 100 kv. m. ekspozicijų plotas ir bendravimas su lankytojais vos dvi dienas per savaitę pasirodė nepakankami. Todėl 2007 m. muziejus užvėrė duris rekonstrukcijai. 

Per trejetą metų rekonstravus ir tris kartus išplėtus muziejaus patalpas, prieš dešimt metų, 2010 m. gruodžio 21 d., buvo atidaryta nauja, moderni Lietuvos banko Pinigų muziejaus ekspozicija. Šimtai žmonių buvo pakviesti į jos pristatymą. Norint patenkinti didžiulį Lietuvos ir užsienio svečių, žurnalistų, banko tarnautojų ir kitų interesantų susidomėjimą, ekspozicijos pristatymas vyko net trimis etapais. 

Išskirtinį įspūdį lankytojams paliekantis, visoms amžiaus ir skirtingų poreikių turinčioms grupėms adaptuotas, siūlantis aktyvų įsitraukimą į pažinimo procesą muziejus buvo greitai pastebėtas ir puikiai įvertintas tarptautiniu mastu. 2013 m. Pinigų muziejus pateko į geriausių pasaulio centrinių bankų muziejų penketuką kartu su Kanados, Vokietijos Bundesbanko, Pietų Korėjos centrinių bankų ir Jungtinių Amerikos Valstijų federalinio rezervo sistemos pinigų muziejais. 2014 m. Europos muziejų forumas prie Europos Tarybos nominavo mūsų muziejų apdovanojimui „Europos metų muziejus 2014“, o turizmo įstaigas vertinančioje interneto svetainėje „TripAdvisor“ nuolat esame tarp 3 populiariausių ir geriausiai vertinamų Vilniaus muziejų (šiuo metu pirmoje vietoje).

Per šiuos 10 metų muziejų aplankė daugiau kaip 325 000 lankytojų. Vienos dienos lankytojų rekordas buvo pasiektas 2019 m. gegužės 18 d. vykusios Muziejų nakties metu, kai Pinigų muziejuje apsilankė beveik 4 000 lankytojų. Šiais metais, prisitaikydamas prie pasikeitusių aplinkybių, muziejus lankytojams siūlo virtualius susitikimus. Muziejaus rinkiniai, kuriuose kaupiami ir saugomi artefaktai, susiję su pinigų ir bankininkystės istorija, per tuos dešimt metų pasipildė beveik 18 000 naujų eksponatų. Ši investicija labai vertinga Lietuvos kultūrinio ir istorinio paveldo požiūriu. 

Kviečiame švęsti kartu ir prisjungti prie Pinigų muziejaus organizuojamos nemokamos paskaitos šiandien 17.15 val. 
 

Pinigų muziejuje