BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Pinigai skirti Velykų salai

Spausdinti
2016-03-29

Savaitgalį šventėme šv. Velykas, vieną iš gražiausių pavasario švenčių. Ta proga dalijamės įdomybėmis apie pasaulio pinigus. Ir šįkart, žinoma, pinigai susiję su Velykų sala esančia Ramiajame vandenyne.

Šią salą 1722 m. atrado olandų keliautojas Jakobas Rogevenas. Kadangi jos atradimo dieną buvo Velykų sekmadienis, sala gavo Velykų vardą. Labiausiai sala garsėja ne dėl gilių Velykų tradicijų ir ne dėl to, kad čia būtų numarginama daug margučių ar iš šios salos atsirado Velykų kiškiai ir bobutė, o dėl paslaptingų žmogaus pavidalo statulų, vadinamų „moai“, kurių saloje yra beveik 900, o pirmosios jos pastatytos dar IV a. Būtent jos sutraukia minias turistų ir smalsuolių.

Sala šiandien priklauso Čilei, todėl čia cirkuliuoja šios šalies pinigai - pesai. Vis dėlto buvo išleisti ir šios salos pinigai, 2008 m. monetos, o 2012 m. banknotai. Pavadinti rongais (pavadinimas reiškiantis vietinį raštą). Žinoma, už juos nieko nebuvo galima įsigyti, tai buvo suvenyriniai pinigai, bet jie atitiko visus pinigų požymius. Ant jų pavaizduotos salos skulptūros, gyventojai, gyvūnai ir kitos įžymybės.
Progines monetas skirtas šiai salai leido ir Čilė (2007 m.), bet ko gero įdomiausios kolekcinės monetos išleistos kitose šalyse, beje, ne mažiau egzotinėse. 2007 m. Kuko salos išleido vienas įdomiausių monetų apskritai, kurios buvo skirtos Velykų salai. Monetos turi savotišką 3D efektą, Paspaudus mygtuką, ant monetos vaizduojama Velykų salos statula iššoka ir atrodo lyg stovinti ant monetos. 2010 m. Velykų salai skirtą spalvotą monetą išleido Palau. O 2014 m. tos pačios Kuko salos išleido dar vieną monetą, ant kurios pavaizduotos ne tik garsiosios skulptūros, bet ir įdėtas pats tikriausias lavos gabaliukas atgabentas iš ugnikalnio esančio Velykų saloje!

Pinigai skirti Velykų salai 2007 m. Kuko salos išleista moneta su iššokančiu paveikslėliu 2008 m. išleistos Velykų salos monetos 2012 m. išleisti suvenyriniai Velykų salos banknotai 2007 m. Čilės pesai skirti Velykų salai 2010 m. spalvota Velykų saloai skirta moneta išleista Palau 2014 m. Kuko salų išleista moneta su lavos gabalėliu iš Velykų salos
Tai įdomu!