BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Patvirtintas kolekcinės sidabro monetos, skirtos Ukrainos kovai už laisvę, etalonas

Spausdinti
2022-10-14
Lietuvos banko valdyba patvirtino  kolekcinės 10 eurų sidabro monetos, skirtos Ukrainos kovai už laisvę, etaloną. Monetos dailininkė – ukrainietė dailininkė Svitlana Matvieienko.

Monetos averso centre – tarsi išsiuvinėti stilizuoti Lietuvos Respublikos herbo simbolis Vytis ir Ukrainos herbo simbolis Trišakis. Meninėje kompozicijoje – ukrainietiški audinio raštai, tarsi aliuzija į drobę, naudojamą visą žmogaus gyvenimo ciklą – nuo gimimo iki mirties.

Monetos reverse – rankos, simboliškai apglėbiančios viską, kas yra valstybė, tauta, kovojanti už tradicijas, istoriją, dabartį ir ateitį, stilizuotas Ukrainos valstybės kontūras užpildytas audinio etnografinių ornamentų tūrinėmis detalėmis – ukrainiečiai gina savo žemę, savo tėvynę, savo namus, savo artimuosius, savo protėvių kapus, savo istoriją. Kompozicijoje taip pat užrašai lietuvių kalba „UKRAINOS KOVAI UŽ LAISVĘ“ ir ukrainiečių kalba “УКРАЇНА БОРЕТЬСЯ ЗА СВОБОДУ”. Monetos briaunoje užrašas „ВСТАНЕ ПРАВДА! ВСТАНЕ ВОЛЯ!  Stos teisybė! Laisvė stosis!“

Sidabro moneta bus išleidžiama 5 000 vnt. tiražu, ją planuojama išleisti šių metų ketvirtąjį ketvirtį.  

Šaltinis
Patvirtintas kolekcinės sidabro monetos, skirtos Ukrainos kovai už laisvę, etalonas. Patvirtintas kolekcinės sidabro monetos, skirtos Ukrainos kovai už laisvę, etalonas.
Lietuvos banke