BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Paskelbtas geriausias 2016 metų banknotas

Spausdinti

Balandžio pabaigoje Tarptautinė banknotų organizacija (International Bank Note Society arba IBNS), kaip ir kasmet (nuo 2004 m.), išrinko 2016 m. banknotą. Laimėtoju tapo Šveicarijos nacionalinis bankas – 2016 m. išleistas 50 Šveicarijos frankų banknotas pripažintas geriausiu.

2016 m. pasaulyje buvo išleista apie 120 naujos laidos banknotų. Iš jų daugiau nei pusė dalyvavo metų banknoto rinkimuose, nes buvo visiškai naujo dizaino (o tai yra svarbiausia konkurso sąlyga).  Nugalėjo šveicariškas.

Šis banknotas yra pirmasis naujo dizaino banknotas, išleistas Šveicarijoje per 20 metų. Tai pirmasis banknotas iš naujausios serijos, kurios tema „Daugybė Šveicarijos aspektų“. Šie banknotai  modernūs ir dizaino, ir kokybės prasme. Pirmiausia, keičiama įprasta banknotų koncepcija, kai buvo vaizduojami žymūs asmenys. Banknotai tampa labiau abstraktūs. Juose stengiamasi perteikti Šveicarijos charakterį per šešis aspektus: organizacinį talentą, kūrybingumą, patirčių gausą, humaniškumo tradiciją, mokslinį įvertinimą ir gebėjimą komunikuoti. Visos šios savybės reprezentuoja Šveicarijos charakterį, o jas iliustruoja šeši abstraktūs motyvai: laikas, šviesa, vėjas, vanduo, materija, kalba. Žalios spalvos 50 frankų banknotas yra skirtas patirčių gausai, simbolis – vėjas.  Averse – ranka, laikanti pienę, nuo kurios skrenda pūkeliai, o reverse – žmogus parasparnyje Alpių kalnų fone. Sukuriamas skrydžio įspūdis.

Dar vienas svarbus frankų banknotų dizaino elementas – blizgantis Žemės rutulio atvaizdas, simbolizuojantis Šveicariją globaliame pasaulyje. Šis Žemės rutulys „suksis“ ant visų frankų banknotų, t. y. ant skirtingų nominalų banknotų matysime skirtingas Žemės dalis, o sudėjus visus banknotus šalia, galėsime matyti visą Žemę, lyg ji būtų apsisukusi aplink savo ašį.

Mūsų akiai banknotai nėra visiškai įprasti. Jie ypatingi ir tuo, kad vaizdas yra ne horizontalus, kaip įprasta, o vertikalus. Tiesa, taip išdėstyti vaizdai ir ant senųjų laidų Šveicarijos banknotų, toks dizainas aptinkamas ir kitose šalyse.

Nemažiau svarbūs ir banknoto apsaugos požymiai. O jų čia yra daug. Svarbiausias požymis  yra tas, kad tai vadinamasis hibridinis banknotas, t. y. jis pagamintas ir iš popieriaus, ir iš plastiko. Tai pirmas toks banknotas, kada nors laimėjęs metų banknoto rinkimuose.

Pirmasis naujos serijos banknotas pasirodė 2016 m., šiais metais bus išleisti 10 ir 20 frankų banknotai.  Visų šešių nominalų banknotai bus išleisti iki 2019 m. ir 2020 m. visiškai pakeis dabar cirkuliuojančius.

Tai įdomu!
Atnaujinta: 2021-06-29