Su džiaugsmu galime pranešti, kad nuo šiandien moksleivių grupės pagaliau gali registruotis ne tik į įprastas apžvalgines ekskursijas, bet ir naujus edukacinius užsiėmimus. Net trys temos (pinigų istorija, pinigų gamyba, saugumo požymiai ir eurai) pritaikytos trims amžiaus grupėms (pradinukams, 5-7 klasių moksleiviams ir vyresnių klasių moksleiviams). Vaikai atvykę į muziejų galės sužinoti ne tik daug negirdėtų ir įdomių dalykų iš pinigų pasaulio, bet ir patys aktyviai dalyvauti procese (žaisti, spręsti užduotis, gauti vertingų prizų ir t.t.).
Nuo šiol registruojantis į muziejų nepamirškite pasirinkti renginio tipo (ar tai bus apžvalginė ekskursija ar edukacija) ir pavadinimo, kokia tema edukacijos norėsite.
Pateikiame visas temas skirtingo amžiaus grupėms.
1 – 4 klasių moksleiviams.
Pinigai. Nuo kriauklelių iki kortelių.
Vaikai šioje pamokėlėje susipažins su pinigų istorija nuo tų laikų, kai pinigai dar buvo prekės, iki tikrų metalinių monetų, popierinių banknotų ir net kreditinių kortelių. Kas galėjo būti pinigai senovėje? Kaip atrodė pirmi lietuviški pinigai? Kaip pinigėliai gaminami šiandien ir kam jie reikalingi? Vaikai ne tik galės atsakyti į šiuos klausimus, bet ir spręsdami užduotis „užsidirbti“ savo „pinigėlių“. Derėdamiesi improvizuotame turguje galės įsigyti vertingų Pinigų muziejaus „prekių“.
Kaip gimsta pinigėliai?
Pamokėlėje vaikai susipažins su pinigais, pamatys, kaip senovėje buvo kalamos monetos ir kaip jie gaminami šiandien. Kas vaizduojama ant banknotų ir monetų? O kaip atskirti tikrą pinigą nuo padirbto? Mokiniai išmoks atskirti skirtingus eurų monetas ir banknotus, jais atsiskaityti, gauti grąžą ir kitų naudingų dalykų. Vaikai patys nusikals monetas ir gaus kitų Pinigų muziejaus dovanų.
Eurai – mūsų pinigėliai.
Smagi pamokėlė, kurioje vaikai susipažins su bendra Europos valiuta - euru. Kaip atrodo eurai? Kas ant jų vaizduojama? Kokios valstybės juos naudoja? Mokiniai gaus atsakymus į šiuos klausimus ir ne tik. Taip pat kartu išmoksime atskirti eurų nominalus, juos suskaičiuoti ir jais atsiskaityti. Vaikai galės sukurti savo eurų projektus. Aktyviausi gaus vertingų Pinigų muziejaus prizų!
5 – 7 klasių moksleiviams.
Pinigai. Nuo kriauklelių iki kortelių.
Vaikai šioje edukacinėje programoje susipažins su pinigų atsiradimo istorija nuo tų laikų, kai pinigai dar buvo prekės, iki tikrų metalinių monetų, popierinių banknotų ir net kreditinių kortelių. Kaip pinigėliai gaminami ir kam jie reikalingi? Vaikai ne tik galės atsakyti į šiuos klausimus, bet ir sukurti savo pinigėlius ir derėtis improvizuotame mini turguje, kuriame „įsigys“ vertingų Pinigų muziejaus „prekių“.
Kaip gimsta pinigai?
Pamokėlėje vaikai susipažins su pinigais, pamatys, kaip senovėje buvo kalamos monetos ir kaip pinigai gaminami šiandien. Kas vaizduojama ant banknotų ir monetų? O kaip atskirti tikrą pinigą nuo padirbto? Mokiniai išmoks atskirti skirtingus eurų monetas ir banknotus, atras skirtingus apsaugos požymius. Vaikai patys nusikals monetas ir gaus kitų Pinigų muziejaus dovanų.
Eurai – mūsų pinigai.
Smagi pamokėlė vaikams, skirta eurams pažinti. Mokiniai žaismingoje susipažins su euro valiuta. Kaip atrodo eurai? Kas ant jų vaizduojama? Kokios valstybės juos naudoja? Atsakymus į šiuos klausimus ir ne tik, vaikai gaus šioje pamokoje. Su vaikais kartu spręsdami įdomias užduotis prisiminsime, kaip atskirti eurų nominalus, juos suskaičiuoti ir jais atsiskaityti. Aktyviausi gaus vertingų Pinigų muziejaus prizų!
8 – 12 klasių moksleiviams.
Paskaita – viktorina. Iš pasaulio pinigų istorijos.
Šioje edukacinėje programoje moksleiviai žaisdami komandinėje viktorinoje atsakinės į įdomius klausimus ir taip susipažins su pinigų istorija ir bankininkystės istorija. Kur atsirado pirmosios monetos? Kur įkurtas pirmasis centrinis bankas? Kada pradėtos kaldinti pirmosios lietuviškos monetos? Daug įdomių ir negirdėtų faktų apie pasaulio ir Lietuvos pinigus bei bankus. Protmūšio nugalėtojai gaus vertingų Pinigų muziejaus prizų!
Edukacinė pamoka. Tapk pinigų ekspertu!
Šioje edukacinėje programoje mokiniai susipažins su pinigų atsiradimo istorija, supras kokiu būdu pinigai buvo gaminami senovėje ir kaip jie gaminami šiandien. Kokių pinigų būna šiandien? Kas ant jų vaizduojama? Kokios pagrindinės monetų ir banknotų sudėtinės dalys? Kokie yra apsaugos požymiai? Radę atsakymus į šiuos ir kitus klausimus vaikai galės patys pabandyti atrasti svarbiausius apsaugos požymius piniguose, išbandyti ekspertų naudojamas priemones, atskirti padirbtus pinigus nuo tikrų.
Paskaita – viktorina. Pažink eurus!
Šioje edukacinėje programoje moksleiviai žaisdami komandinėje viktorinoje ne tik atsakinės į įdomius ir suktus klausimus, bet kartu dalyvaus įdomioje paskaitoje, kurioje susipažins ne tik su euro valiuta, bet ir su Europos Sąjungos istorija. Aptarsime, kodėl euro valiuta yra reikalinga, kokia reikšmė simbolių, vaizduojamų ant euro monetų ir banknotų, kaip atskirti tikrus eurus nuo netikrų. Protmušio laimėtojai gaus vertingų Pinigų muziejaus prizų.