BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Naujoje Nacionalinio muziejaus parodoje – ir Lietuvos banko Pinigų muziejaus eksponatai

Spausdinti
2023-06-29
Vakar, birželio 28 d., Lietuvos banko Pinigų muziejaus kaimynystėje įsikūrinusiame Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje, buvusioje areštinėje atidaryta nauja paroda ,,Spąstai su centriniu šildymu“.

Kaip teigia parodos kuratoriai, nelaisvoje visuomenėje žmonėms tenka išmokti įvairių (iš)gyvenimo strategijų ir taktikų atsargiai judant po egzistencinių spąstų teritoriją bei jų perimetru. Paroda pasakoja apie būtent tokią situaciją ir apie „mažojo žmogaus“ kasdienius bandymus išgyventi, mąstyti, bendrauti, užsiimti įvairiopa gyvenimo formų kūryba, nepaisant visur išplitusių būties ir buities pelėsių. Paroda apima 1965–1993 metų laikotarpį. XX a. 7 dešimtmečio viduryje Sovietų Sąjungos vadovu tapus Leonidui Brežnevui, prasidėjo santykinės ramybės vidaus ir užsienio politikos srityse tarpsnis, netrukus virtęs vadinamuoju „brežneviniu sąstingiu“. Šioje epochoje iš vidutinio statistinio homo sovieticus buvo reikalaujama ne tikėjimo marksizmo-leninizmo postulatais, o ritualinio įsipareigojimo ideologinėms dogmoms, kartu paliekant galimybę kasdienėje būtyje gyventi už-ideologinį gyvenimą ir rūpintis skurdžia buitimi. Buvusios areštinės kamerose pasakojama apie sovietinę realybę kūrusius mechanizmus, ideologiją ir ritualus, ekonomiką ir darbą, uždarbį ir nepriteklių, stygių ir madą, istorijos virsmą propaganda, melą ir valingą užmarštį.

Džiaugiamės, kad parodoje „Spąstai su centriniu šildymu“ yra ir Pinigų muziejaus eksponatų. Tai 1991 ir 1993 m. laidų 50 centų, 1, 2, 5 litų originalios ir padirbtos monetos, 10, 20 ir 50 nominalo originalūs ir klastoti litų banknotai.

Norime priminti, kad šiuo metu Rygoje eksponuojamoje tarptautinėje parodoje „Litas, latas, krona“, kurios vienas iš organizatorių yra Lietuvos nacionalinis muziejus, taip pat galima pamatyti ir eksponatų iš Pinigų muziejaus saugyklų. Toks tarpinstitucinis  bendradarbiavimas padeda supažindinti visuomenę su Pinigų muziejuje sukauptomis vertybėmis ir Lietuvos pinigų istorija.

Todėl maloniai kviečiame aplankyti parodą  ,,Spąstai su centriniu šildymu“ buvusioje areštinėje (T. Kosciuškos g. 1, Vilnius), kurios vienas iš partnerių yra ir Lietuvos banko Pinigų muziejus. Paroda veiks iki šių metų spalio 29 dienos. 

Daugiau apie parodą: https://lnm.lt/renginiai/paroda-spastai-su-centriniu-sildymu
 
paroda-spastai-su-centriniu-sildymu-800x600.jpg paroda-spastai-su-centriniu-sildymu-800x600.jpg
Pinigų muziejuje