BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Naujo apyvartinių eurų monetų numizmatinio rinkinio išankstinis pardavimas – nuo sausio 7 d.

Spausdinti
2021-01-06

Sausio 14 d. centrinis bankas išleidžia naują, 2021 metų apyvartinių eurų monetų numizmatinį rinkinį. Šį rinkinį nuo rytojaus, sausio 7 d., bus galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt.

Naujasis rinkinys skiriamas „Fluxus“ judėjimui. „Fluxus“ – tai 7-ajame XX a. dešimtmetyje susikūręs tarptautinis menininkų judėjimas, eksperimentavęs ir ieškojęs galimybių sujungti įvairias menines technikas ir disciplinas. Judėjimo įkūrėjas – menininkas Jurgis Mačiūnas (George Maciunas), išeivis iš Lietuvos.

„Lietuva yra vienintelė šalis pasaulyje, kurioje kadaise įtakinga, o šiandien patyrusių meno mylėtojų vertinama, bet vis dėlto nišinė meno radikalų veikla tapo visuotinai žinomu reiškiniu“, – rinkinio anotacijoje rašo menotyrininkas Ernestas Parulskis.

Numizmatinį rinkinį sudaro po vieną 2021 metų laidos 1, 2, 5, 10, 20 ir 50 euro centų, 1 euro ir 2 eurų su Lietuvos nacionaline puse apyvartinę monetą. Rinkinio tiražas – 6 000 vnt., kaina – 20 eurų. Monetų paviršiaus kokybė – BU.

Primename, kad, pirkdamas monetų rinkinį iš anksto ir jo išleidimo dieną, vienas pirkėjas gali įsigyti ne daugiau kaip 2 rinkinius.

Lietuvos bankas, parduodamas numizmatines vertybes, gali riboti pirkėjų srautus, atsižvelgdamas į el. parduotuvės techninius pajėgumus ir apkrovas.

Šaltinis 

Lietuvos banke