BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Nauji ekponatai muziejuje

2016-07-20

Mūsų nuolatinėje ekspozicijoje atsirado netgi keliolika naujų eksponatų!

Ypatingai pagausėjo sidabro lydinių skyrius. Dabar jame galėsite matyti ne tik lietuviškus ilguosius ar kitus LDK teritorijoje naudotus sidabrinius lydinių tipo pinigus, bet ir lydinius iš Centrinės Europos, latviško tipo lydinius, totoriškus somus ir kt.

Antikinių monetų stendas taip pat papildytas naujais eksponatais. Dabar galėsite palyginti vos pusę gramo svėrusių sidabrinių VII a. prieš Kristų nukaldintų 1/24 startero dydį su įspūdingu III a. pr. Kristų, beveik 300 g. sveriančiu romėnišku asu.

Taip pat galite išvysti ir naujų monetų panaudojimo juvelyrikoje pavyzdžių. Atsirado naujų bokalų ir indų puoštų sidabrinėmis monetomis, iš kurių bene įspūdingiausia XIX a. vaza su 29 Vakarų Europos monetomis ir medaliais nukaldintais XVI – XVIII a. Bet turbūt labiausiai džiaugiamės, kad čia turime ir labai lietuviškų pavyzdžių. Dabar galėsite pamatyti net 7 suvenyrinius papuošalus su iš apyvartos išėjusių litų monetomis, kuriuos sukūrė menininkė Jolita Mažeikienė. Tokių papuošalų, beje, galite ir įsigyti, plačiau www.manolitai.lt

Ir paskutinis ne mažiau įspūdingas eksponatas – tai skulptoriaus Gedimino Piekuro sukurto ir pernai Gedimino pr. pastatyto paminklo pirmajam Lietuvos banko valdytojui Vladui Jurgučiui sumažintas modelis bankininkystės istorijos salėje.

Eksponatus jau galite apžiūrėti gyvai. Lauksime Jūsų!

Pinigų muziejuje