BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Mykolas Biržiška ir Lietuvos banko rūmai

Spausdinti
2018-07-11

Pirmadienį į Lietuvą iš JAV atgabenti vasario 16-osios Akto signataro Mykolo Biržiškos palaikai, kurie šiandien perlaidojami Rasų kapinėse Vilniuje.

Mykolas Biržiška pagal išsilavinimą teisininkas, bet jo veiklos sričių spektras labai platus. Dirbo ir teisininku ir leidėju. Vėliau buvo ir švietimo ministras, ir gimnazijos direktorius, ir universiteto profesorius. Įdomu, kad nuo 1909 m. jis dirbo Vilniaus Žemės banke, kurio rūmuose (Gedimino pr. 6) šiandien įsikūręs Lietuvos bankas. Dirbo čia kartu ir su dar dviem vasario 16-osios Akto signatarais Antanu Smetona ir Jurgiu Šauliu, su kuriais čia ir pradėjo bendrauti, kurti būsimos nepriklausomos Lietuvos viziją. I pasaulinio karo metais bankas turėjo trauktis į Rusiją, būsimieji Nepriklausomybės Akto signatarai taip pat jame jau nebedirbo ir atsidavė visuomeninei veiklai.

Tai įdomu!