BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Muziejų naktis Pinigų muziejuje

Spausdinti
2022-05-10

Muziejų naktį Lietuvos banko Pinigų muziejus kviečia lankytojus į renginių programą, skirtą šiais metais minimam Lietuvos banko šimtmečiui. Dalyvaukite ekskursijose, žiūrėkite filmus, klausykitės paskaitų, atraskite Pinigų muziejų iš naujo!

2022 m. gegužės 14 d. (šeštadienį) muziejus lankomas nuo 11 val. iki 24 val.


Muziejų naktį Lietuvos banko Pinigų muziejus kviečia lankytojus į renginių programą, skirtą šiais metais minimam Lietuvos banko šimtmečiui. Dalyvaukite ekskursijose, žiūrėkite filmus, klausykitės paskaitų, atraskite Pinigų muziejų iš naujo!


PROGRAMA


12 val. ir 14.30 val. Apžvalginės ekskursijos Pinigų muziejuje „Kelionė po pinigų pasaulį“. Kokie buvo pirmieji pinigai žmonijos istorijoje? Kaip seniau buvo baudžiami pinigų klastotojai? Kiek kainuotumėte, jei būtumėte auksinis? O kaip atrodytumėte ant popierinio banknoto? Atsakymus į šiuos klausimus ir dar daug neįtikėtinų dalykų iš pinigų ir bankų pasaulio atrasite šioje pažintinėje Pinigų muziejaus ekskursijoje, jos metu apžiūrėsite visą muziejaus ekspoziciją, išbandysite interaktyviąsias muziejaus pramogas, gausite suvenyrų.

Registracija: https://bit.ly/3vYFshB


13.45 val. Dokumentiniai filmai iš lito istorijos: „Monetos“ (rež. R. Šilinis, Studija 2000, Lietuvos bankas, 2004 m., 1 val. 12 min.), „Banknotai“ (rež. R. Šilinis, Studija 2000, Lietuvos bankas, 2002 m., 1 val. 2 min.)

16 val. Paskaita – žaidimas „Lietuvos banko šimtmetis“. Paskaita skiriama šiais metais minimam Lietuvos banko šimtmečiui. Paskaitoje sužinosite: kokiomis aplinkybėmis kūrėsi Lietuvos bankas? Kokios buvo tarpukario banko funkcijos? Koks likimas ištiko Lietuvos auksą? Ir dar daug įdomybių. Paskaitos metu vyks viktorina, kurioje galėsite laimėti prizų! Turėkite telefonus su internetu.

Registracija: https://bit.ly/39IKF4l


18 val. Dokumentino filmo „Iš valstybės istorijos“ PREMJERA (Scenarijaus autorius ir redaktorius Vidmantas Laurinavičius, Insane Video agency, Lietuvos bankas, 2021 m. 1 val. 8 min.). Filmas skirtas Lietuvos banko trsidešimtmečiui


19.30 val. Paskaita – žaidimas „Litų šimtmetis“. 1922 m. spalio 2d. Lietuvoje pirmą kartą pradėjo cirkuliuoti litai. Taigi, šiais metais minėtume nacionalinės valiutos šimtmetį. Ta proga skaitysime paskaitą, kurioje sužinosite, kaip buvo kuriami litai, kas buvo vaizduojama ant tarpukario litų banknotų ir monetų, kaip mūsų pinigai galėjo atrodyti ir dar daug kitų įdomybių. Paskaitos metu vyks viktorina, kurioje galėsite laimėti prizų! Turėkite telefonus su internetu.


Registracija: https://bit.ly/3KZBCcm


21 val. Dokumentinis filmas „Zikaras. Laisvės paminklo kūrėjas” (rež. Linas Mikuta, VŠĮ Dermė, 2018 m.1 val. 10 min.).

 

Pinigų muziejuje