BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Monetos, skirtos muzikos renginių tradicijai ir festivaliams

Spausdinti
2024-12-20
Muzikos renginiai ir festivaliai yra neatsiejama daugelio kultūrų dalis, o jų reikšmė dažnai pažymima specialiomis monetomis. 

Belgijos festivalinė kultūra

Belgija laikoma muzikinių festivalių rojumi Europoje. Šalis, garsėjanti tokiais festivaliais kaip „Tomorrowland“, „Pukkelpop“ ir „Rock Werchter“, siūlo platų renginių spektrą, kuris pritraukia tiek vietos gyventojų, tiek lankytojų iš užsienio.

Belgija 2023 m. išleido 2½ euro monetą, skirtą šiai išskirtinei festivalių kultūrai. Monetos reverse vaizduojamas „rock on“ ženklas, aplink jį koncertų garsiakalbiai, natos ir gitaros – elementai, kurie puikiai perteikia festivalio atmosferą.

 

Lietuvos dainų ir šokių šventė

Lietuvoje dainų ir šokių šventės simbolizuoja gilias tradicijas, jungiančias tautinę tapatybę ir kultūrinį paveldą. 2018 m. Lietuva išleido 2 eurų monetą, dedikuotą šiam renginiui. Monetos dizainas perteikia tradicinius lietuviškus siluetus, atspindinčius liaudies meno ir šokių dvasią. Ši šventė, įrašyta į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą, yra ne tik vietinė tradicija, bet ir reikšmingas pasaulinis kultūros fenomenas.

 

Estijos dainų šventės 150 metų jubiliejus

Estija, švęsdama savo dainų šventės 150 metų sukaktį, 2019 m. išleido specialią 2 eurų monetą. Dizainą sukūrė 15-metė Grėtė Lisetė Gulbis (Grete-Lisette Gulbis), įkvėpta dainų šventės procesijos, nacionalinių kostiumų ir Estijos himno melodijų. Ši moneta yra Estijos meilės muzikai ir kultūrai liudijimas, kuris pritraukia žmonių iš viso pasaulio.

 

Prancūzijos muzikos diena

Prancūzijoje muzika taip pat yra svarbus kultūros elementas. 2011 m. minint Tarptautinės muzikos dienos 30-metį, buvo išleista 2 eurų moneta. Ji vaizduoja džiūgaujančią minią su stilizuotais muzikos instrumentais ir natomis, taip perteikdama šventinę atmosferą, būdingą šiai kasmetinei vasaros šventei.

 

Muzikinės monetos – tradicijų ir kultūros simboliai

Šios monetos yra ne tik finansiniai objektai, bet ir kultūros istorijos dalis. Jos įamžina festivalius, kurie jungia žmones, skatina meninį bendradarbiavimą ir puoselėja tradicijas. Kiekvienas šių kūrinių yra unikalus pasakojimas apie muzikinės kultūros svarbą konkrečioje šalyje. Taip monetos tampa tiltu tarp praeities, dabarties ir ateities.

 
Tai įdomu!