BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Moneta, skirta Ukrainos kovai už laisvę, bus pristatyta Ukrainos ambasadoje Lietuvoje

Spausdinti
2022-12-05
Gruodžio 7 d. Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 10 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Ukrainos kovai už laisvę. Monetos išleidimo išvakarėse – gruodžio 6 d. –  monetos sutiktuvės rengiamos Ukrainos ambasadoje Lietuvoje.

Naująją monetą pristatys Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus, Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Ruslanas Stefančukas ir monetą sukūrusi dailininkė ukrainietė Svitlana Matvijenko. Pristatyme dalyvaus Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta.

Simboliška, kad moneta, skirta Ukrainos kovai už laisvę, pristatoma Ukrainos ginkluotojų pajėgų dieną, kuri minima gruodžio 6-ąją.

Monetos sutiktuves organizuoja Lietuvos bankas ir Ukrainos ambasada Lietuvoje.

Į renginį kviečiami žiniasklaidos atstovai. Renginio pradžia 16. 15 val. Jei norėtumėte dalyvauti, prašytume kreiptis el. paštu: [email protected].

Apie monetą

Ukrainietės Svitlanos Matvieienko sukurtos monetos kertinis elementas – rankos, simboliškai apglėbiančios viską, kas yra valstybė, tauta, kovojanti už tradicijas, istoriją, dabartį ir ateitį. Ukrainos valstybės kontūras užpildytas audinio etnografinių ornamentų detalėmis – ukrainiečiai gina savo žemę, savo tėvynę, savo namus, savo artimuosius, savo istoriją. Monetos briaunoje iškaltas garsaus ukrainiečių poeto Taraso Ševčenkos šūkis – „ВСТАНЕ ПРАВДА! ВСТАНЕ ВОЛЯ! STOS TEISYBĖ! LAISVĖ STOSIS!“.

Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta padėti Ukrainai. Kiekvieno asmens, perkančio monetą, pagalba – 70 Eur, bendra monetos kaina – 96,80 Eur. Lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti.


Šaltinis
Lietuvos banke