BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Mokslinė konferencija „Litas: šimtmečio kelias“

Spausdinti
2022-08-23
Spalio 4 d. Lietuvos banko Pinigų muziejus ir Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus organizuoja mokslinę konferenciją „Litas: šimtmečio kelias“.

Konferencija vyks Lietuvos banko rūmuose Kaune (Maironio g. 25 / K. Donelaičio g. 85)

#LB100 | Ši konferencija yra vienas iš Lietuvos banko šimtmečio minėjimo renginių.

Lygiai prieš šimtą metų, 1922 metais, į Lietuvos Respublikos istoriją buvo įrašytos net kelios bankininkystės ir pinigų istorijai svarbios datos. Nors valstybė gyvavo nuo 1918 m. vasario 16 d., tačiau būtent 1922 m. buvo pradėtos esminės, valstybės socialinio, politinio ir finansinio gyvenimo trajektorijas brėžusios reformos. Viena iš jų buvo pinigų reforma. Apie nacionalinės valiutos įvedimą pradėta svarstyti iškart po nepriklausomybės paskelbimo, tačiau dėl įvairių veiksnių tik 1922 m. rugpjūčio 9 d. Steigiamasis Seimas priėmė Piniginio vieneto, o rugpjūčio 11 d. ir Lietuvos banko, kuriam pavestas naujos valiutos įvedimas, įstatymus.

Tų pačių metų spalio 2 d., į apyvartą paleidus laikinuosius litus ir darbą pradėjus emisijos bankui, pradėjo funkcionuoti nacionalinė pinigų sistema. Nepaisant pirminio visuomenės skepsio dėl lietuviškos valiutos perspektyvų, ilgainiui litas tapo viena stabiliausių to meto pasaulio valiutų ir savotišku valstybės pasiekimų simboliu ir pasididžiavimu. 1941 m. kovą litų apyvarta buvo uždrausta, tačiau XX a. pabaigoje atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, kartu grįžo ir litas, kuris daugiau nei du dešimtmečius, nuo 1993 m. birželio 25 d. iki pat euro įvedimo 2015 m. sausio 1 d., buvo mūsų nacionaline valiuta.
Konferencijoje skirtingų sričių mokslininkai ir specialistai pristatys įvairius lito istorijos aspektus bei Lietuvos pinigų sistemai kilusius iššūkius.
Konferencija vyks gyvai, bus galima išgirsti 11 pranešimų.

➡ Programa ir būtina registracija į konferenciją: https://www.lb.lt/lt/renginiai/konferencija-litas-simtmecio-kelias?fbclid=IwAR3XK2F3AmAvoeQUVmYB2MRCIjd1oEdUI5p-K9qVf2H-e4UjZ2akS7FPO74

➡ Informacija apie pranešėjus: https://www.lb.lt/uploads/documents/files/Mokslin%C4%97%20konferencijos%20Litas%20%C5%A1imtme%C4%8Dio%20kelias%20prane%C5%A1%C4%97j%C5%B3%20bukletas.pdf?fbclid=IwAR1kjOkdVvdYp3kCFGJe6qqjAYDEFn0hwhQ0PuB8gcMN2c5ZUyWst5Oqc6E

Informuojame, kad renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama.
Pinigų muziejuje