BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Milijono centų piramidės 3 metų gimtadienio šventė

Spausdinti
2017-11-23

Kitą trečiadienį sukaks lygiai 3 metai, kai Pinigų muziejuje buvo baigta statyti didžiausia pasaulyje monetų piramidė.  Šią progą kviečiame paminėti kartu! Lapkričio 29 d. 17.15 val. piramidės autoriai ir statytojai Vytautas Jakštas ir Domas Jokubauskas papasakos apie tai, kaip jiems gimė idėja pastatyti rekordinę piramidę, kaip sekėsi sukaupti tokį kiekį monetų, kaip vyko pačios statybos ir dar daug daug įdomių dalykų.

Renginyje laukia vaišės ir... naujų piramidžių statybos! Galėsite patys pabandyti pastatyti piramides iš euro centų. Tiesa, ne milijonoJ bet sieksime naujo rekordo, daugiausią piramidžių pastatytų iš monetų vienoje vietoje!

Piramidėje yra net 1000 935 (vienas milijonas devyni šimtai trisdešimt penkios) 1 lietuviško cento monetos, aukštis aukštis 1160 mm, o svoris net 831 kg!. Pinigų muziejuje monetų piramidė buvo statoma 2014 m. lapkričio 11–29 d. Dėlioti monetas į piramidę jos statybos organizatoriams padėjo kelios dešimtys savanorių.

Pinigų muziejuje