BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Lietuvos bankui – prestižinis apdovanojimas už inovacijas

Spausdinti
2020-10-28

Lietuvos bankas už finansinių inovacijų skatinimą pelnė prestižinį tarptautinio žurnalo „Central Banking“ apdovanojimą.    

„Lietuvos bankas nuolat ieško naujų būdų, kaip skatinti konkurenciją finansų rinkoje, siekia pažinti naujausias technologijas ir įgytas žinias panaudoti praktikoje. Aktyviai prisidėjome prie pasaulinių diskusijų apie centrinių bankų virtualiąsias valiutas, ieškojome efektyvių RegTech sprendimų, pademonstravome blokų grandinės technologijos naudojimo galimybes tiek reguliavimo, tiek skaitmeninės numizmatikos srityse. Šis „Central Banking“ apdovanojimas mums – didelė garbė ir papildoma motyvacija toliau skatinti inovacijas“, – sako Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys. Jis pridūrė, kad Lietuvos bankas aktyviai dalyvaus diskusijoje ir dėl skaitmeninio euro, panaudodamas ankstesniuose projektuose sukauptą patirtį.

2020 m. „Central Banking“ finansinių ir reguliavimo technologijų pasauliniuose apdovanojimų (angl. FinTech/RegTech Global Awards) virtualioje ceremonijoje Lietuvos bankas pelnė apdovanojimą už indėlį į pasaulinę inovacijų plėtrą (angl. Global Impact Award), kuris skiriamas centriniams bankams ar kitoms finansų priežiūros institucijoms už reikšmingą inovacijų plėtrą FinTech ir/ar RegTech sektoriuose. Konkurso vertintojams paliko įspūdį ir Lietuvos banko inovacijų projektų gausa ir jų kuriama pridėtinė vertė.  

Apdovanojimas už inovacijų skatinimą Lietuvos bankui jau antrasis – 2018 m. šiame „Central Banking“ konkurse jis pelnė pirmą kartą suteiktą Inovacijų skatintojo titulą (angl. Catalyst Award). Be to, tais pačiais metais kituose „Central Banking“ apdovanojimuose Lietuvos banko interneto svetainė pripažinta geriausia kategorijoje „Centrinės bankininkystės metų svetainė“.

Primename pagrindines Lietuvos banko iniciatyvas, skatinančias konkurenciją ar pažangias inovacijas finansų srityje:

•    2016 m. startavo vieno langelio principu pagrįsta konsultavimo programa „Newcomer“, skirta finansų rinkos dalyviams, besidomintiems galimybe teikti finansines paslaugas Lietuvoje ir iš jos. Šia programa jau pasinaudojo 500 įmonių iš 60 šalių.

•    Bandomoji finansinių inovacijų aplinka (angl. regulatory sandbox) suteikia galimybę inovatyvių finansinių produktų ir verslo sprendimų kūrėjams išbandyti juos realioje aplinkoje, Lietuvos bankui prižiūrint ir teikiant konsultacinę pagalbą.  

•    LBChain – blokų grandinės technologija pagrįsta konsultacijų ir technologinę platforma, skirta startuoliams padėti greičiau ir su mažesnėmis išlaidomis idėją paversti produktu.

•    RegTech sprendimas suteikia galimybę automatizuoti finansų rinkos dalyvių atskaitomybę ir taip mažinti administracinę naštą.  

•    Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink suteikia techninę galimybę Europos ekonominėje erdvėje licencijuotiems mokėjimo paslaugų teikėjams, įskaitant elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigas, prisijungti prie bendros mokėjimų eurais erdvės (SEPA). Per CENTROlink jie gali vykdyti momentinius mokėjimus 24 val. per parą ištisus metus be poilsio ir švenčių dienų, taip pat standartinius kredito pervedimus ir tiesioginio debeto paslaugas.

•    2020 m. liepos 23 d. Lietuvos bankas išleido pirmąją pasaulyje skaitmeninę kolekcinę monetą LBCOIN, kuri skirta 1918 m. Lietuvos Nepriklausomybės Aktui ir jį pasirašiusiems signatarams.

•    Lietuvos bankas aktyviai dalyvauja diskusijose dėl skaitmeninių centrinių bankų valiutų (angl. Central Bank Digital Currency, CBDC), paskelbė diskusinį straipsnį „Skaitmeninės centrinių bankų valiutos: diskusijų verpetuose“, kuriame apžvelgė CBDC sampratą ir tipologiją, įvairių pasaulio centrinių bankų iniciatyvas, galimą skaitmeninių valiutų poveikį pinigų politikai ir finansiniam stabilumui. 

Šaltinis 

Lietuvos banke