BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Lietuvos banko metraštis 1922–2022

Spausdinti
2024-01-18

Jei kada nors kalbėdami su draugais apie pinigus ar centrinę bankininkystę pritrūkote vieno ar kito fakto, nuo šiol galėsite jų prisirinkti iš naujo Lietuvos banko Pinigų muziejaus parengto leidinio Lietuvos banko metraštis. 1922–2022.

Šioje knygoje pristatomi svarbiausi įvykiai, atspindintys Lietuvos banko istoriją, veiklą ir reikšmę visuomenei, apimant du laikotarpius – tarpukariu veikusio Lietuvos banko istoriją ir dabartinio banko raidą, prasidėjusią 1990 m. kovo 1 d. Per šiuos du laikotarpius Lietuvos bankui teko įgyvendinti gyvybiškai svarbias visai valstybei reformas, tokias kaip pinigų sistemos sukūrimas, nacionalinės valiutos įvedimas, ar finansų sektoriaus stabilumas. Sėkmingas jų įgyvendinimas leido centrinei bankininkystei įsitvirtinti kaip vienai reikšmingiausių valstybės veiklos sričių, užtikrinančių jos pačios egzistavimą.

Leidinio tekstus rašė Mindaugas Milieška, Asta Ravaitytė-Kučinskienė ir Karolis Tumelis, dizainą kūrė Egidijus Mileris, maketavo – Vaidotas Skolevičius.

Visus su metraščiu plačiau kviečiame susipažinti čia