BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Lietuvos banko Kauno rūmuose – „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ atidarymas ir garbingi svečiai

Spausdinti

Šį savaitgalį Kaunui tapus 2022 metų Europos kultūros sostine, Lietuvos banko Kauno rūmuose – istorinio tarpukario architektūros pastato pagrindinėje operacijų salėje atidaryta pasaulinės reikšmės menininkės Yoko Ono instaliacija „Ex It“. Tai viena iš 2022 m. renginių ciklo atidarymo dalių.

Atidarymo proga Lietuvos banke apsilankė ir instaliaciją bei unikalų tarpukario architektūros pastatą Lietuvos valstybės aukščiausieji vadovai – Prezidentas Gitanas Nausėda, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Čia taip pat lankėsi UNESCO generalinė direktorė Audrey Azoulay, kultūros ministras Simonas Kairys, kiti garbūs svečiai.

Yoko Ono instaliaciją „Ex It“ sudaro 100 skirtingo dydžio medinių karstų su iš jų augančiais medžiais bei sklindančiu gyvosios gamtos garso įrašu. Tai paveikus karo pasekmių ar gamtinės katastrofos vaizdinys, gyvybės atsparumo ir gamtos gyvybingumo metafora. Kaip teigia pati menininkė, „Ex It – tai gyvenimas kaip tęsinys“. Ši instaliacija yra didelės Yoko Ono retrospektyvos, kuri bus atidaryta Kauno paveikslų galerijoje šių metų rugsėjį, įvadinė dalis.

Parodą organizuoja Šiuolaikinio meno centras kartu su šiuolaikinio meno muziejumi „Serralves“ (Portas, Portugalija) bei menininkės studija „Studio One“ (Niujorkas), o kuruoja ilgametis Yoko Ono bičiulis, Jurgio Mačiūno ir fluxus judėjimo parodų kuratorius Jonas Hendricksas.

Instaliaciją bus galima apžiūrėti iki rugsėjo 11 d. Lietuvos banko darbo laiku (pirmadieniais–trečiadieniais nuo 8.30 iki 15.30 val., ketvirtadieniais iki 18 val., penktadieniais – iki 14.30 val.). Išankstinė registracija nereikalinga, lankymas nemokamas. Adresas – Maironio g. 25, Kaunas.

Lietuvos bankas, 2022-aisiais švenčiantis 100 metų sukaktį, atvėrė visuomenei unikalius istorinius Kauno rūmus: kauniečiai ir miesto svečiai gali ne tik apžiūrėti Yoko Ono instaliaciją, bet ir atvykti į ekskursijas. Tokia galimybė sudomino daugybę gyventojų, tad kol kas visi galimi ekskursijų laikai užimti, tačiau nuo vasario vidurio vėl bus galima registruotis ekskursijoms balandžio ir gegužės mėnesiams. Metai bus gausūs ir kitų šimtmečio renginių: artėjant spalio 2 d., kurią 1922 m. buvo įsteigtas Lietuvos bankas,vyks parodos, konferencijos, atvirų durų diena, bus išleistos šiai progai įamžinti skirtos kolekcinės monetos. Plačiau apie šimtmečio renginius...

Šaltinis

Atnaujinta: 2022-02-09