BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Lapkričio 11 d. Lietuvos banko istorijoje

Spausdinti
2017-11-11

Lapkričio 11 d. sukanka lygiai 13 metų, kai Lietuvos banko valdyba nusprendė, kaip mūsų šalyje įvedus bendrąją Europos valiutą bus naudojamos lietuviškos apyvartinės eurų monetos su Vyčio simboliu, nukaldintos pagal skulptoriaus Antano Žukausko sukurtus gipsinius modelius.

Lietuvos banko skelbtame atvirame konkurse dalyvavo keturiolika autorių bei bendraautorių. Piniginius prizus pelnė penki autoriai ( jų gipsinius modelius šiandien galite pa matyti Pinigų muziejuje).

“Išėmus litus iš apyvartos, turėsime tik eurų monetas su tautine simbolika. Tikiuosi, kad mūsų Vytis, aukštai iškėlęs galvą, šuoliuos per žvaigždes ir nepadarys gėdos Lietuvai”, – Lietuvos banko muziejuje įvykusioje ceremonijoje tą dieną kalbėjo skulptorius Antanas Žukauskas.

Tiesa, išrinkus modelį, jo atvaizdas ant cirkuliuojančių eurų monetų atsidūrė dar negreitai. Nors tikėtasi, kad eurą Lietuvai pavyks įsivesti 2007 m. (dėl to gipsiniai modeliai yra su šia data), tą padaryti pavyko tik 2015 m. Visgi jau trečius metus raitelis joja per Europą, supažindindamas europiečius su Lietuva. O jau trys išleistos proginės monetos moko juos tarti lietuvišką „ačiū“, primena, kad esame kilę iš baltų ir kviečia aplankyti Vilnių!

Tai įdomu!