BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Kviečiame dalyvauti konkurse – lobių paieškoje „Pažink Aukštaitiją ir laimėk proginę monetą!“

Spausdinti
2020-09-18

Lietuvos bankas rugsėjo 16 d. išleido aukštaitišką eurą – 2 eurų proginę monetą, skirtą Aukštaitijai. Ta proga kartu su Aukštaitijos nacionaliniu parku skelbiame konkursą – lobių paiešką „Pažink Aukštaitiją ir laimėk proginę monetą!“. 

Kviečiame pažinti Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ir kultūros lobius, o kad būtų įdomiau, pakeliui rasite ir Lietuvos banko suvenyrų. Be to, atsiuntę savo įspūdžius iš lobių paieškos, galėsite laimėti ir proginę Aukštaitijai skirtą monetą numizmatinėje pakuotėje. Konkurso taisyklės skelbiamos toliau.

Konkurso – lobių paieškos „Pažink Aukštaitiją ir laimėk proginę monetą!“ taisyklės

 1. Keliaukite į Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centrą (Lūšių g. 16, Palūšės k., Ignalinos r., tel. 838674748). Ten rasite pirmąją užuominą, kur pradėti lobių – Lietuvos banko suvenyrų – paiešką. Sekdami užuominomis iš viso aplankysite 3 įdomius Aukštaitijos nacionalinio parko objektus, kiekviename jų rasite po lobį (skirtingą suvenyrą) ir užuominą, kur keliauti toliau. Ieškodami visų trijų lobių, galite užtrukti 2–3 valandas.
 2. Jei norite laimėti proginę Aukštaitijai skirtą monetą numizmatinėje pakuotėje, paskutiniame, trečiajame, punkte nufotografuokite visus rastus suvenyrus ir atsiųskite tikrojo lobio – Jūsų pamatytų objektų ir aplankytų vietų nuotraukas ir (ar) trumpą įspūdžių aprašymą. Nuotraukas ir aprašymą prašome siųsti asmenine žinute Lietuvos bankui per pokalbių programėlę („Messenger“).
 3. Konsultuodamiesi su Aukštaitijos nacionaliniu parku atrinksime 10 įdomiausių nuotraukų ir (ar) aprašymų, o jų autoriams padovanosime proginių monetų.
 4. Lobių paieška prasideda rugsėjo 18 d., o baigsis tada, kai bus rasti visi suvenyrai, bet ne vėliau kaip spalio 18 d. Lobių (suvenyrų) skaičius ribotas.
 5. Griežtai draudžiama toje pačioje vietoje radus kelis tokius pačius suvenyrus imti daugiau kaip vieną.
 6. Konkurso metu atsiųstų nuotraukų ar aprašymų dalis gali būti panaudota Lietuvos banko komunikacijoje, siekiant apibendrinti įvykusį konkursą.
 7. Lietuvos banko darbuotojai negali dalyvauti šiame konkurse.
 8. Nugalėtojai bus paskelbti Lietuvos banko feisbuko paskyroje ne vėliau kaip iki spalio 20 d.

Asmens duomenų tvarkymas

 1. Dalyvių asmens duomenys tvarkomi konkurso – lobių paieškos „Pažink Aukštaitiją ir laimėk proginę monetą!“ organizavimo tikslais, t. y. a) siekiant suteikti galimybę norintiems asmenims dalyvauti konkurse ir pateikti savo sukurtą aplankytų objektų aprašymą ar nuotraukas; b) siekiant atrinkti laimėtojus, juos paskelbti ir užtikrinti prizų įteikimą ir c) siekiant sukurti ir paviešinti konkursą apibendrinantį fotokoliažą.
 2. Asmens duomenų valdytojas – Lietuvos bankas (kodas 188607684), Gedimino pr. 6, Vilnius, duomenų apsaugos pareigūno kontaktiniai duomenys [email protected]t.
 3.  Dalyvaudami konkurse, t. y. aktyviais veiksmais kreipdamiesi į Lietuvos banką ir laisva valia pateikdami savo sukurtą aprašymą ir (ar) nuotrauką (jeigu fiksuota turinyje – ir savo atvaizdą), vardą ir pavardę ir (ar) socialinio tinklo profilio slapyvardį, laimėjimo atveju – prizo pristatymo adresą (pasirinktą prizo atsiėmimo būdą), Jūs sutinkate su pateiktų asmens duomenų tvarkymu konkurso organizavimo tikslais. Jeigu nesutinkate su Jūsų asmens duomenų tvarkymu, maloniai prašome atitinkamų duomenų Lietuvos bankui neteikti, bet primename, kad jie yra būtini tinkamo konkurso organizavimo tikslais. Draudžiama teikti ne savo sukurtas nuotraukas ir (ar) kuriose užfiksuoti ne Jūsų pačių, o kitų asmenų asmens duomenys (įskaitant atvaizdą).  
 4. Laisva valia pateikdami savo aprašymą ar nuotrauką, Jūs taip pat sutinkate, kad pateiktas turinys, nemokant atlyginimo, gali būti Lietuvos banko panaudotas ir modifikuotas, siekiant jį pritaikyti konkursą apibendrinančiam fotokoliažui. Jis gali būti paviešintas neribotoje teritorijoje pasiekiamais kompiuterių tinklais (Lietuvos banko feisbuko paskyroje) šiame sutikime nurodytais konkurso organizavimo tikslais. Šis sutikimas nesuteikia teisės Lietuvos bankui naudoti Jūsų aprašymo ar nuotraukos kitais tikslais ir (ar) panaudoti tokiu būdu, kuris žemintų asmens garbę bei orumą.  
 5. Jūsų asmens duomenų tvarkymo teisiniai pagrindai: sutartis (jos sąlygos nurodytos šiose taisyklėse) ir sutikimas, t. y. Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (ES) 2016/679 6 str. 1 d. a ir b p.  
 6. Asmens duomenų saugojimo terminai priklauso nuo skirtingų konkurso organizavimo etapų, t. y. a) per pokalbių programėlę („Messenger“) gautos žinutės su atsiųstais aprašymais ar nuotraukomis ir konkurso dalyvių (jų feisbuko paskyrų slapyvardžių) sąrašas tvarkomi 6 mėn. po konkurso pabaigos; b) laimėtojo paskelbimo informacija, laimėtojų sąrašas ir jų adresai (jei prizas siunčiamas paštu) arba laimėtojo pasirinktas kitas prizo atsiėmimo būdas bus saugomi ne ilgiau kaip 1 mėn. po konkurso pabaigos arba iki to laiko, kol bus pristatyti visi prizai laimėtojams (priklausys nuo ilgiausio termino), ir c) sumontuotas ir paviešintas konkursą apibendrinantis fotokoliažas bus tvarkomas 18 mėn. po konkurso pabaigos.
 7.  Konkurso dalyvių asmens duomenys neprofiliuojami ir nenaudojami rinkodaros tikslais.  
 8. Asmens duomenis Lietuvos bankas teiks duomenų gavėjams: feisbuko valdytojui (kiek tai susiję su pirmiau nurodytų konkurso veiksmų per socialinio tinklo paskyrą vykdymu), prizo pristatymo paslaugas teikiančiai įmonei ar kitiems asmenims, kuriems teikti asmens duomenis Lietuvos bankas yra įpareigotas teisės aktais ir (ar) teisėtai sudarytomis sutartimis.  
 9. Kreipdamiesi į Lietuvos banką, Jūs turite teisę bet kuriuo metu atšaukti savo sutikimą (-us) dėl asmens duomenų tvarkymo (tačiau tai nedarys poveikio sutikimu grindžiamo duomenų tvarkymo iki sutikimo atšaukimo teisėtumui). Kreipdamiesi Jūs taip pat turite teisę prašyti, kad teisės aktuose nustatytais atvejais Lietuvos bankas leistų susipažinti su Jūsų asmens duomenimis ir juos ištaisytų arba ištrintų, arba apribotų duomenų tvarkymą, arba teisę nesutikti, kad duomenys būtų tvarkomi, arba teisę į duomenų perkeliamumą. Jeigu manote, kad Lietuvos bankas Jūsų asmens duomenis tvarko neteisėtai, galite pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai (jos kontaktinius duomenis rasite čia).  
 10. Norėdami įgyvendinti savo, kaip duomenų subjekto, teises, kreipkitės į Lietuvos banką raštu pirmiau nurodytais kontaktais ir patvirtinkite savo tapatybę. Informaciją, kaip pateikti prašymą įgyvendinti duomenų subjekto teises, taip pat daugiau informacijos apie Lietuvos banko atliekamą asmens duomenų tvarkymą rasite čia.


Šaltinis

Lietuvos banke