BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Kaune nuo šiol ir pamokos moksleiviams!

Spausdinti
2023-01-16
Jau visus metus lankytojai gali atvykti ne tik į Pinigų muziejų Vilniuje, bet ir grožėtis Lietuvos banko rūmais Kaune, kuriuose vyksta ekskursijos ir pavieniams ir grupėms. Dažni rūmų lankytojai yra moksleiviai, kurie nuo šiandien galės dalyvauti ne tik ekskursijose, bet ir edukacinėse pamokose, kurios vyks vienoje iš istorinių rūmų salių!

Kol kas siūlome dvi temas, skirtas pinigų istorijai: „Pinigai. Nuo kriauklelių iki kortelių“ bei „Lietuvos pinigai. Nuo gintaro iki euro“, bet ateityje temų bus dar daugiau! Apie kas bus pamokos? 

Pamokoje „Pinigai. Nuo kortelių iki kriauklelių“ vaikai susipažins su pinigų istorija nuo seniausių laikų, kai pinigai dar buvo prekės, iki naujųjų laikų, kai jie tapo metalo monetomis, popieriniais banknotais ir kredito kortelėmis. Kas galėjo būti pinigai senovėje? Kaip atrodė pirmieji lietuviški pinigai? Kaip pinigai gaminami šiandien ir kam jie reikalingi? Vaikai ne tik gaus atsakymus į šiuos klausimus, bet ir patys į juos atsakinės, o atsakę gaus Pinigų muziejaus prizų. 

Pamokoje „Lietuvos pinigai. Nuo gintaro iki euro“ papasakosime lietuviškų pinigų istoriją nuo tada, kai jie dar buvo prekės, iki šiandien naudojamų eurų. Ką buvo galima įsigyti už pirmuosius metalinius pinigus – lietuviškus ilguosius? Kokia monetų įvairovė buvo Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje? Kas buvo vaizduojama ant litų? Vaikai ne tik gaus atsakymus į šiuos klausimus, bet ir atsakinėdami į specialiai paruoštus klausimus, galės laimėti Pinigų muziejaus prizų. 

Pamokos yra nemokamos, į jas būtina registruotis. Registracija čia: https://www.pinigumuziejus.lt/lt/registracija/grupems-kaune/situation.92
 
Pinigų muziejuje