BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Jau rytoj – kovo 9 d. – bus galima įsigyti proginę monetą „Kartu su Ukraina“ ir taip palaikyti Ukrainą

Spausdinti
2023-03-08
Kovo 16 d. centrinis bankas į apyvartą išleidžia proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – nuo kovo 9 d. 8.00 val. bus galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt.

Įsigyjant BU kokybės monetą numizmatinėje pakuotėje bus galima padėti Ukrainai. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti.

Užsisakydamas monetą iš anksto ar monetos išleidimo dieną, vienas pirkėjas galės nusipirkti ne daugiau kaip 2 vnt. BU kokybės monetų ir ne daugiau kaip 5 ritinėlius UNC kokybės apyvartinių monetų. Nuo kovo 17 d. BU kokybės monetų pardavimo apribojimai nebebus taikomi, o UNC kokybės monetų bus galima įsigyti, t. y. išsikeisti nominaliąja verte ne daugiau kaip 5 ritinėlius per dieną (apie prekybos ritinėliais tvarką plačiau skaitykite čia).

Proginės monetos nacionalinę pusę sukūrė dailininkė Eglė Žemaitė. Monetos centre – stilizuota saulėgrąža, kurios žiedlapiai – tarsi žmonių siluetai, susikibę rankomis, apsikabinę, saugantys vienas kitą, įkūnijantys vienybę, palaikymą, buvimo kartu stiprybę. Saulėgrąža meninėmis priemonėmis komponuojama tarsi kylanti saulė – naujos pradžios viltis, paukščiai – tai laisvė, viltis ir drąsa, tai tarsi žmonės, pakylantys virš aplinkybių, niekada nesitaikstantys su primesta valia. Kartu tai ir aliuzija į žmones, paaukojusius gyvybes, išskrendančias jų sielas. Monetos bendroji pusė tokia pati, kaip apyvartinių 2 eurų monetų, jos autorius – Luc Luycx.

Monetos „Kartu su Ukraina“ maksimalus galimas tiražas – pusė milijono vienetų, iš jų BU kokybės monetų numizmatinėje pakuotėje maksimalus galimas tiražas – 50 000 vnt. (iš jų 15 000 vnt. – išleidimo į apyvartą dieną), UNC kokybės monetų tiražas – 450 000 vnt. Monetas nukaldino UAB „Lietuvos monetų kalykla“. Padėti Ukrainai galima perkant būtent monetas numizmatinėje pakuotėje, o apyvartinės UNC kokybės monetos keičiamos nominaliąja verte.

Proginėmis 2 eurų monetomis galima atsiskaityti visose euro zonos šalyse.

Tai – jau antroji Lietuvos banko išleista moneta, skirta Ukrainos kovai už laisvę. 2022 m. bankas išleido kolekcinę sidabro monetą, ją pardavus surinkta ir Ukrainai pervesta 346 290 eurų.

Šaltinis
Lietuvos banke