BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Išankstinis proginės monetos, skirtos Žuvinto biosferos rezervatui, pardavimas – nuo gegužės 12 d.

Spausdinti
2021-05-11

Gegužės 19 d. centrinis bankas į apyvartą išleidžia proginę 2 eurų monetą, skirtą Žuvinto biosferos rezervatui (UNESCO programa „Žmogus ir biosfera“). Šią monetą nuo rytojaus, gegužės 12 d., galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt.

Nacionalinėje monetos pusėje pavaizduota Žuvinto biosferos rezervatui būdinga aplinka: nutolstančios unikalaus paukščių ežero, didžiausio Lietuvoje pelkyno salelės bei išskirtiniai, saugomi jo gyvūnai. Pirmajame plane – garninių šeimos paukštis didysis baublys, siekiantis vandenyje plaukiančios varliagyvių šeimos atstovės raudonpilvės kūmutės. Melduose – meldinė nendrinukė, tolumoje skrenda pilkosios gervės, taip pat ir gulbė nebylė, simbolizuojanti istorines sąsajas su rezervato įkūrimu.  

Nacionalinės pusės dailininkai yra Eglė Ratkutė ir Ernestas Žemaitis. Monetos bendroji pusė tokia pati, kaip apyvartinių monetų.

Moneta Žuvinto biosferos rezervatui išleidžiama pusės milijono vienetų tiražu, iš jų 5 000 vnt. – BU kokybės specialioje numizmatinėje pakuotėje.

Dėmesio! Pasikeitus Lietuvos banko numizmatinių vertybių pardavimo taisyklėms, įsigydamas BU kokybės monetų iš anksto ar monetos išleidimo dieną, vienas pirkėjas galės jų nusipirkti ne daugiau kaip 2 vnt. (vietoje anksčiau buvusių 5 vnt.). Taip siekiama suteikti galimybę įsigyti monetų didesniam pirkėjų skaičiui. Plačiau skaitykite čia.

Proginėmis 2 eurų monetomis galima atsiskaityti visose euro zonos šalyse.

Žuvinto biosferos rezervatas įtrauktas į UNESCO programos „Žmogus ir biosfera“ pasaulio biosferos rezervatų tinklą.

Šaltinis 

Lietuvos banke