BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Išankstinis kolekcinių monetų, skirtų pasakai „Zuikis Puikis“, pardavimas – nuo rugpjūčio 3 d.

Spausdinti
2022-08-02
Rugpjūčio 10 d. centrinis bankas į apyvartą išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis“ (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Monetos dviejų nominalų – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Šių monetų nuo rugpjūčio 3 d. 8.00 val. galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt.

Tai antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos“. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė“.

Monetos reverse – poeto E. Mieželaičio eiliuotos pasakos herojus Zuikis Puikis, tarsi skuodžiantis takeliu į mokyklą, pakeliui susiviliodamas linksmybėmis, kol galiausiai takelis nuvingiuoja į skaičių 2. Įspūdį sustiprina linksmybių draugai – miško žvėreliai, tarsi pasakojantys šios pasakos istoriją. Dešinėje įkomponuotas pasakos pavadinimas „Zuikis Puikis“, įvestas žaidybinis elementas: suslapstytos abėcėlės raidės, kurias reikėtų surasti.

Monetos averse – mezginys, kuriame išmegztas pagrindinis pasakos motyvas, užrašas „Lietuva“, simbolinis Vyčio siluetas. Kompoziciją, tarsi aliuziją į jaukų vakarą, kai buvo sekamos pasakos, supa žvaigždutės ir mėnulis, dešinėje – nominalas „5 €“ ir 2022 metai.

Sidabro moneta – spalvota, atskiri kompozicijos reljefiniai elementai padengti spalva UV spaudos būdu (lazerinis spausdinimas), briaunoje – stilizuoti zuikiai. Vario ir nikelio monetos briaunoje rantai.

Naujųjų kolekcinių monetų dailininkė – Eglė Žemaitė.

E. Mieželaičio eiliuotai pasakai „Zuikis Puikis“ skirta 5 eurų nominalo sidabro moneta išleidžiama 2 750 vnt. tiražu, o 1,50 nominalo vario ir nikelio lydinio moneta – 30 000 vnt. tiražu.

Primename, kad, remiantis Lietuvos banko numizmatinių vertybių pardavimo taisyklėmis, įsigydamas kolekcinių monetų, nukaldintų iš tauriųjų metalų, iš anksto ar monetos išleidimo dieną, vienas pirkėjas galės jų nusipirkti ne daugiau kaip 1 vnt., 1,50 euro monetų – ne daugiau kaip 5 vnt.

Šaltinis
Lietuvos banke