BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Išankstiniai proginės monetos Dzūkijai užsakymai – nuo rugsėjo 2 d.

Spausdinti

Rugsėjo 9 d. centrinis bankas į apyvartą išleidžia proginę 2 eurų monetą, skirtą Dzūkijai (iš serijos „Lietuvos etnografiniai regionai“). BU kokybės monetą nuo rytojaus, rugsėjo 2 d., galima užsisakyti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt.

Nacionalinėje monetos pusėje centrinėje dalyje pavaizduotas herbo skydas, jame – šarvuotas karys, dešinėje rankoje laikantis alebardą, kaire atsirėmęs į sidabrinį baltišką skydą. Ant balkio padėtą herbo skydą laiko dvi lūšys. Apačioje – kaspinas su lotynišku užrašu EX GENTE BELICOSISSIMA POPULUS LABORIOSUS (IŠ KARINGOS GENTIES DARBŠTŪS ŽMONĖS). Kompoziciją juosia užrašai LIETUVA ir DZŪKIJA. Monetos nacionalinės pusės autorius – dailininkas Rolandas Rimkūnas. Monetos bendroji pusė tokia pati, kaip apyvartinių monetų.

Moneta Dzūkijai išleidžiama pusės milijono vienetų tiražu, iš jų 5 000 vnt. – BU kokybės specialioje numizmatinėje pakuotėje. Užsisakydamas BU kokybės monetų iš anksto ar monetos išleidimo dieną, vienas pirkėjas galės jų nusipirkti ne daugiau kaip 2 vnt. Tokios monetos kaina – 9 Eur, o UNC kokybės monetos bus keičiamos už nominalą nuo monetų išleidimo dienos Lietuvos banko kasose.

Proginė moneta Dzūkijai yra trečioji iš serijos „Lietuvos etnografiniai regionai“. Pernai išleista 2 eurų moneta Aukštaitijai, o 2019 m. – Žemaitijai. Iki 2023 m. tokios monetos bus dar išleistos Suvalkijai ir Mažajai Lietuvai, taigi visi penki etnografiniai Lietuvos regionai turės sau skirtą monetą.

Proginėmis 2 eurų monetomis galima atsiskaityti visose euro zonos šalyse.

Šaltinis

Lietuvos banke
Atnaujinta: 2021-09-09