BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Iš pažadėtosios Palangos

Spausdinti
Pinigų klausimas lydi mus ištisus metus, net ir vasarą, net ir per atostogas. Augančios kainos gąsdina, o atostogų į Lietuvos pajūrį važiuoti nesinori. Nors infliacija yra ženkliai išaugusi šiemet, apie tai, kad pigiau atostogauti užsienyje nei Lietuvoje tautiečiai kalba ne pirmus metus. Visgi Baltijos pajūris lietuvių poilsiautojų nugultas visada, ne išimtis ir šiemet.

Ir jei galvojate, kad tai tik mūsų laikų problemos, klystate. Panašiomis nuotaikomis gyveno ir mūsų seneliai bei proseneliai. Štai tokius komiškus pajūrio vaizdelius aprašytus radome net prieš 85 -erius metus išėjusiame humoristiniame laikraštėlyje „Kuntaplis“ (1937 m. liepos 18 d. leidimas):

IŠ PAŽADĖTOSIOS PALANGOS 

Palangos specialaus Kuntaplio observatoriaus antrasis laiškas

• Vienoje kopoje guli žmogus, kurio oda jau nusilupusi ir tik jos atskiri šmotai dar tebekabo ant kūno. 
- Gerokai gi Jus saulė nudegino, kad net oda nusilupo, - stebisi Jūsų korespondentas. 
- Ką čia bendro turi saulė? – burbteli užkalbintasis. -  Man ne saulė skūrą nulupo, bet vilos savininkė, vėliau kurhauzas, Nimmersatas, o kai šiandien nueisiu į restoraną „Pajūris“, tai grafai paskutinius skutelius nulupinės.

• Kitoje vietoje sėdi pilietis ant smėlio, pasisemia jo pilnas rieškutes, praleidžia pro pirštus ir vėl tą pačią operaciją daro iš naujo. 
- Kokią čia, tamsta, problemą sprendi? – klausia kaimynas. 
- Finansinę. Palangoje pinigai kaip tas smėlis pro pirštus išbyra ir vėl tuščiomis rankomis pasilieki.

• Iš pliažo užsukęs ant jūros tilto, Jūsų korespondentas pamatė tilto gale didžiulę minią žmonių. Priėjęs arčiau pastebėjo, jog šioje vietoje jaunuoliai neria į jūrą. Jūsų korespondentas tuoj kreipėsi į čia pat pasipainiojusį pažįstamą teisėją ir paklausė: 
- Ko jie ten jūros dugne ieško? 
- Nagi ieško, ar ne čia kartais buvęs Palangos burmistras paskandino kurortui priklaususius tūkstančius. 

Poilsiaujantiems linkime gero poilsio! Atostogaukite atsakingai!
Tai įdomu!
Atnaujinta: 2022-08-03