BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


IBNS išrinko 2015 m. banknotą

Spausdinti
2016-04-26

Nuo 2004 m. veikia Tarptautinė Banknotų Organizacija (International Bank Note Society arba IBNS), kurioje yra per 20 000 narių iš 100 pasaulio valstybių. Organizacija kiekvienais metais renka geriausius, gražiausius metų banknotus.

Nominuojami skirtingų šalių centrinių bankų per praėjusius metus išleisti banknotai. Pagrindinės sąlygos yra šios: nominuojami tik banknotai išleisti į apyvartą (ne pavyzdiniai ar proginiai) ir turi būti meniškai apipavidalinti ir /arba apsaugoti moderniomis apsaugos priemonėmis.Dabar jau žinome 2015 m. nugalėtoją. Juo tapo N. Zelandijos 5 dolerių banknotas, kuris nurungė 40 kitų pretendentų iš 20 valstybių. Plastikinis (polimerinis) N. Zelandijos banknotas nugalėjo dėl savo ypatingo dizaino. Banknotas rudai oranžinės spalvos, o jo averse pavaizduotas aukščiausias N. Zelandijos kalnas – Aoraki (arba Kuko kalnas) ir garsiausias N. Zelandijos alpinistas seras Edmundas Hilaris. Banknoto reverse – N. Zelandijos flora ir ypač retas gyvūnas – geltonakis pingvinas. Ypatingai išskiriamas jame esantis meniškas plastikinis langelis ir modernios apsaugos priemonės. Banknotas spausdintas Kanados banknotų kompanijoje Otavoje.

 

IBNS išrinko 2015 m. banknotą 2015 m. laidos N. Zelandijos 5 dolerių banknoto aversas 2015 m. laidos N. Zelandijos 5 dolerių banknoto reversas
Tai įdomu!