BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Gyventojai, įsigiję Lietuvos banko išleistą specialią monetą, pagalbai Ukrainai jau skyrė beveik trečdalį milijono eurų

Spausdinti
2022-12-29
Lietuvos bankas pervedė 307 370 Eur į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šios lėšos gautos, pardavus didžiąją dalį Lietuvos banko išleistos kolekcinės monetos, skirtos Ukrainos kovai už laisvę, tiražo. Nuo monetos išleidimo 2022 m. gruodžio 7 d. iš viso Lietuvos ir užsienio gyventojai bei įmonės jau nupirko 4 391 monetą iš 5 000 bendro tiražo ir taip parėmė Ukrainą.

„Ukrainai, kenčiančiai nuo karo baisumų, elektros, šilumos, kitų būtiniausių dalykų stygiaus, pagalbos reikia dabar. Per ne visą mėnesį išplatinę beveik 90 proc. monetos tiražo, žmonių, įmonių skirtas lėšas pervedame nedelsdami. Dėkojame visiems, pirkusiems kolekcines monetas, ir kviečiame toliau prisidėti – liko tik kiek daugiau nei 500 kolekcinių monetų. Įsigydami monetą, prisidėdami prie finansinės pagalbos Ukrainai, žmonės dar kartą patvirtins, kad Ukraina nėra viena šiame kare ir kad Lietuva nuosekliai palaiko ir remia Ukrainos kovą už laisvę“, – sako Gediminas Šimkus, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Pardavus likusias tiražo monetas, lėšos Ukrainai bus pervestos į tą pačią sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Monetas daugiausia perka Lietuvos gyventojai, daugelis įsigijo po vieną monetą, bet yra perkančių net ir 10 monetų vienu metu. Taip pat Lietuvos banko išleista kolekcinė moneta ir galimybė padėti Ukrainai domina ir užsienio pirkėjus – labiausiai moneta domisi pirkėjai iš Lenkijos, Latvijos, Ukrainos, Estijos, Vokietijos, Nyderlandų, Slovakijos.

Asmens, perkančio šią kolekcinę monetą, pagalba Ukrainai – 70 Eur, bendra monetos kaina – 96,80 Eur.

Ukrainos kovai už laisvę skirtos monetos averse – tarsi išsiuvinėti stilizuoti Lietuvos Respublikos herbo simbolis Vytis ir Ukrainos herbo simbolis Trišakis. Monetos autorė ukrainietė dailininkė Svitlana Matvieienko meninėje kompozicijoje naudoja ukrainietiškus audinio raštus, kurie tampa aliuzija į drobę, naudojamą visą žmogaus gyvenimo ciklą – nuo gimimo iki mirties.

Monetos reverse – rankos, simboliškai apglėbiančios viską, kas yra valstybė, tauta, kovojanti už tradicijas, istoriją, dabartį ir ateitį. Stilizuotas Ukrainos valstybės kontūras užpildytas audinio etnografinių ornamentų tūrinėmis detalėmis – ukrainiečiai gina savo žemę, savo tėvynę, savo namus, savo artimuosius, savo protėvių kapus, savo istoriją. Kompozicijoje taip pat yra užrašai lietuvių kalba „UKRAINOS KOVAI UŽ LAISVĘ“ ir ukrainiečių kalba „УКРАЇНА БОРЕТЬСЯ ЗА СВОБОДУ“.

Gyventojai, įsigiję Lietuvos banko išleistą specialią monetą, pagalbai Ukrainai jau skyrė beveik trečdalį milijono eurų

Sidabro monetos briaunoje iškaltas garsaus ukrainiečių poeto Taraso Ševčenkos šūkis „ВСТАНЕ ПРАВДА! ВСТАНЕ ВОЛЯ! STOS TEISYBĖ! LAISVĖ STOSIS!“.

Ukrainos kovai už laisvę skirtą sidabro monetą galima įsigyti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje bei Kaune. Kviečiame įsigyti ir padėti Ukrainai!

Kitų metų pradžioje Lietuvos centrinis bankas išleis 2 eurų proginę monetą „Kartu su Ukraina“. Už ją surinktos lėšos taip pat bus skirtos Ukrainai palaikyti. Kartu tai bus ir apyvartinė moneta, ji kaip mokėjimo priemonė bus naudojama visoje euro zonoje.Šaltinis
Lietuvos banke