BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Geriausias šiuo metu banknotas pasaulyje

Spausdinti
2021-07-01

Pasaulyje yra šimtai skirtingų valiutų ir skirtingų banknotų. Peržvelgę visus, ko gero, kiekvienas rastume sau gražiausią, mieliausią ar įdomiausią banknotą. O ar galima objektyviai įvertinti, kuris banknotas pasaulyje yra geriausias? Pasirodo, taip. 


Nuo 2004 m. Tarptautinė banknotų draugija (angl. International Bank Note Society, IBNS) renka geriausius metų banknotus. Nominuojami skirtingų šalių centrinių bankų per praėjusius metus išleisti banknotai. Pagrindinės sąlygos yra šios: nominuojami tik banknotai, išleisti į apyvartą (ne pavyzdiniai ar proginiai), jie turi būti meniškai apipavidalinti ir (arba) apsaugoti moderniomis apsaugos priemonėmis. Tarp nugalėtojų jau buvo Kanadoje, Škotijoje, Šveicarijoje, Kazachstane, Ugandoje, Bermuduose ir kt. išleisti banknotai. Taigi, kuris banknotas yra geriausiu paskelbtas šiemet? 
Dar šių metų kovą iš keliasdešimt pretendentų (tarp kurių buvo banknotai, išleisti D. Britanijoje, Ukrainoje, Tailande, Fidžyje, Saudo Arabijoje, Australijoje, Brazilijoje ir kt.) nugalėjo 100 Meksikos pesų banknotas!


2020 m. banknotas buvo išleistas ir atspausdintas Meksikoje. Banknotas yra vertikalios formos ir pagamintas iš polimero. Jo averse – Meksikos nacionalinė didvyrė Chuana Ines de la Kruz (Juana Inés de la Cruz), XVII a. gyvenusi vienuolė, kuri pagarsėjo kaip poetė, filosofė, kompozitorė. Ji vadinama dešimtąja mūza, Amerikos feniksu. Ši moteris labai prisidėjo prie ispanakalbių literatūros vystymosi. 
Banknoto reverse pratęsiama naujųjų Meksikos banknotų tema, skirta Meksikos gamtai ir kultūrai. Jame pavaizduota trapi miškų ekosistema, Meksikoje esantis drugelių monarchų gamtinis rezervatas.  Įspūdingai atrodantys drugeliai sparčiai nyksta pasaulyje. Šie drugeliai žinomi kaip didelių atstumų keliautojai, kasmet nuskrendantys net iki 4 000 km. 


Pats 100 pesų banknotas išsiskiria ne tik savo dizainu, bet ir moderniais apsaugos požymiais. 


Meksikos centrinis bankas pirmą kartą istorijoje pelnė šį apdovanojimą. 

Šaltinis: 

https://www.theibns.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=138&Itemid=51


 

Tai įdomu!