Edukacinės pamokos
Pinigai. Nuo kriauklelių iki kortelių
Pamokoje vaikai susipažins su pinigų istorija nuo seniausių laikų, kai pinigai dar buvo prekės, iki naujųjų laikų, kai jie tapo metalo monetomis, popieriniais banknotais ir kredito kortelėmis. Kas galėjo būti pinigai senovėje? Kaip atrodė pirmieji lietuviški pinigai? Kaip pinigai gaminami šiandien ir kam jie reikalingi? Vaikai ne tik gaus atsakymus į šiuos klausimus – spręsdami užduotis, jie galės „užsidirbti“ savo „pinigėlių“. Derėdamiesi improvizuotame turguje galės įsigyti vertingų Pinigų muziejaus „prekių“.
Lietuvos pinigai. Nuo gintaro iki euro
Pamokoje papasakosime lietuviškų pinigų istoriją nuo tada, kai jie dar buvo prekės, iki šiandien naudojamų eurų. Ką buvo galima įsigyti už pirmuosius metalinius pinigus – lietuviškus ilguosius? Kokia monetų įvairovė buvo Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje? Kas buvo vaizduojama ant litų? Vaikai ne tik gaus atsakymus į šiuos klausimus, bet ir atsakinėdami į specialiai paruoštus klausimus, galės laimėti Pinigų muziejaus prizų.
Eurų gyvavimo ratas
Šioje pamokoje vaikai sužinos, kaip eurų monetos ir banknotai nugyvena gyvenimą nuo gamybos iki išėmimo iš apyvartos ir sunaikinimo. Iš ko gaminami eurų banknotai? Kodėl vienas monetas traukia magnetai, o kitų ne? Ką veikia grynųjų pinigų ekspertai Lietuvos banke? Į šiuos ir daug kitų klausimų bus atsakyta edukacinėje pamokoje. Pamokos metu vaikai dalyvaus interaktyvioje viktorinoje, kurioje geriausiai pasirodę gaus prizų!
Ką veikia Lietuvos bankas?
Ką veikia Lietuvos bankas? Kokios yra svarbiausios banko funkcijos? Kuo infliacija skiriasi nuo investicijos? Atsakymus, ir ne tik į šiuos klausimus, moksleiviai gaus šioje edukacinėje pamokoje. Jie ne tik klausysis pasakojimo apie centrinį šalies banką, bet ir patys spręs užduotis, ieškos atsakymų, susipažins su svarbiais ekonominiais terminais. Geriausiai pasirodę bus apdovanoti Pinigų muziejaus prizais.