BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


PRARASTŲ VERTYBIŲ SUGRĄŽINIMAS

Spausdinti

Parodoje pristatyti 240 Lietuvos, Rusijos ir kitų šalių sidabro dirbiniai, pagaminti nuo XVIII a. pabaigos iki XX a. antrosios pusės. Tai – stalo įrankiai, žvakidės, indai, papuošalai. Įdomi jų atsiradimo muziejuje istorija. Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, 1990–1992 m. Lietuvos bankas, siekdamas panaudoti nuvertėjančius rublius ir apsaugoti kultūrines vertybes, iš antikvarinių parduotuvių nupirko iš gyventojų supirktus tauriųjų metalų dirbinius ir jų laužą.

Buvo nupirkta 20,94 kg aukso ir 197,97 kg sidabro už 12,61 mln. rublių. 2000 m. kovo 27 d. komisija kartu su muziejaus darbuotojais atrinko istorinę ir kultūrinę vertę turinčius daiktus, monetas ir jais papildė muziejaus rinkinius. Parodoje eksponuojamas ir auksinis laikrodis. Jį Lietuvai ekonominės blokados metu 1990 m. padovanojo Rusijos Kalugos miesto gyventojas Jevgenijus Nikolajevas, norėdamas paremti lietuvių tautą ir protestuodamas prieš jo šalies vykdomą politiką.

Parodos lankstinukas

Laikinos
Atnaujinta: 2021-12-31