BDAR

Slapukų naudojimo taisyklės

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


PINIGAI KARIKATŪROJE

Lietuvos banko vestibiulis (Gedimino pr. 6, Vilnius)

Bendradarbiaujant su tuometiniu Lietuvos dailininkų sąjungos Karikatūristų sekcijos vadovu ir žinomu karikatūristu Adomu Varnu, suorganizuota pirmoji Lietuvoje karikatūrų apie pinigus paroda „Pinigai karikatūroje“. 

Kaip ir derėtų pristatant karikatūrų parodą, ją atidarė dvi asmenybės „intriguojančiomis“ pavardėmis: tuometinis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas ir dailininkas Jonas Varnas. Ši paroda pritraukė žymiausius Lietuvos karikatūristus, dalyvavusius daugelyje tarptautinių ir respublikinių parodų, bei jaunosios kartos atstovus. 

Karikatūras pinigų ir su jais susijusių visuomenės gyvenimo reiškinių tema parodai pateikė 22 dailininkai iš įvairių Lietuvos vietovių. Daugiau kaip 100 parodoje eksponuotų karikatūrų ir satyrinės plastikos darbų didžiausią dalį sudaro Vilniaus ir Kauno karikatūristų darbai. Karikatūros – asmens, įvykio ar reiškinio atvaizdavimas sąmoningai išryškinant, iškraipant ar pajuokiant būdingiausius bruožus. Pinigai, neatskiriama šių dienų civilizacijos dalis, dailininkų kūryboje tapo išraiškinga priemone atskleisti dabartines visuomenės negeroves, parodyti su jais susijusius komiškus žmonių santykius ir gyvenimo situacijas. Būtent todėl, kad karikatūrų minties metaforose ir hiperbolėse mes atpažįstame patys save, paroda žmones ypač sudomino. Kad ir kokia būtų pasirenkama tema, kaip antai lito susiejimas su euru, euro ir dolerio tarpusavio „kova“, pinigų gamyba, dailininkas karikatūristas į šiuos reiškinius visuomet žvelgs per žmogiškosios alegorijos ar net ironijos akinius.

Parodos leidinys

Laikinos